Зволікання з військовою допомогою для України з боку Європейського Союзу пов’язане з певними бюрократичними перешкодами. Таку думку сьогодні, 17 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
“Не забуваймо, що є певні, звичайно, бюрократичні перепони. І Європейський Союз — це саме союз багатьох держав. Відповідно, всі рішення, які ухвалюються, мають пройти певний рівень обговорення, мають бути продискутовані та має бути ухвалене рішення, яке в принципі влаштовує всіх. Оскільки погляди на вирішення тих чи інших проблем у європейських країн відрізняються, іноді це призводить до того, що розв’язання якоїсь конкретної проблеми, яка в цьому випадку пов’язана з Україною, у часі відтягується. Тому тут є об’єктивна складова, пов’язана з тим, що там немає по суті єдиноначальності. Рішення ухвалює не одна людина та навіть не один парламент, хоча Європарламент є”, — сказав політолог.
Він зазначив, що країни ЄС мають різне бачення, водночас члени Євросоюзу шукають інші способи, як допомогти Україні.
“У когось це виходить краще, у когось це виходить гірше. І ми, на жаль, змушені це враховувати. Коли ми говоримо зокрема про надання засобів протиповітряної оборони Україні, багато країн дійсно активно зараз ведуть цю роботу для того, щоб ці засоби ППО знайти, передати додаткові ракети та додаткові системи, як це зробила, наприклад, Німеччина. Але на рівні Європейського Союзу це все дещо затягується та ще як мінімум тягтиметься якийсь час”, — сказав Рейтерович.
Політолог наголосив, що розв’язати питання допомоги Україні швидше, ніж це прописано у документах, що регламентують діяльність Європейського Союзу, не вийде.
Читайте також: Рада Європи та ПАРЄ — лідери в підтримці України, — Стефанчук
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо заявив, що Росія намагається підкупити європейських політиків для того, щоб послабити рівень підтримки України та отримати перевагу на полі бою.