Звільнення Росії від режиму Путіна — аналітикиня назвала два ймовірні сценарії

Ольга Курносова. Фото: story.ru

Існують два основні сценарії звільнення Росії від путінського режиму: або це відбудеться за згодою Путіна з його вирішальною роллю в цьому процесі, або російські еліти звільняться і куплять умовну індульгенцію в очах Заходу. Таку думку сьогодні, 21 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила російська політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.

“Існує два основні сценарії. Або це станеться за згодою Путіна і з, умовно кажучи, з вирішальною роллю Путіна в цьому процесі. Він усвідомлює, що ситуація зайшла в глухий кут, необхідно йти з влади і якимось чином впливати на те, хто буде після нього. Це один сценарій. На мій погляд, він не надто ймовірний, тому що просто Путін не готовий усвідомити, що він дійшов повного краху”, — сказала Курносова.

Другий сценарій, на її думку, є найімовірнішим і припускає, що “сьогоднішні еліти від Путіна звільняться і таким чином куплять собі певну умовну індульгенцію у західних очах”.

“Єдине, що зараз заважає цим елітам діяти, — це жахливий страх. Тому що всі бояться, що, власне, до постпутинського часу просто вони не доживуть, якщо вони почнуть ці спроби усунення Путіна від влади. Проте, ось цей сценарій відходу Путіна, на мій погляд, сьогодні найімовірніший, і, відповідно, у цьому сценарії спочатку дійові особи — це якісь люди, ну, можливо, не з найближчого оточення, з оточення, умовно кажучи, другого ряду, однак, частина чинної еліти”, — вважає аналітикиня.

Вона не виключає, що частина чинної еліти на якомусь етапі може об’єднатися з противниками сьогоднішньої влади в Кремлі. Курносова вважає, що в такому разі це буде перебудова, схожа в деяких моментах на те, що відбувається в Радянському Союзі наприкінці 80-х років.

На її думку, Росія залишилася на периферії західної свідомості ще з часів СРСР, тому що Заходу не доходило до неї діла.

“Має відбутися розуміння того, що якщо знову пустити все на самоплив, то ймовірність імперського реваншу залишатиметься, доки Росія не стане нормальною демократичною європейською країною. Вона періодично, нечасто у своїй історії, але періодично намагалася розпочати рух у цей бік, але весь час щось із цього шляху Росію збивало. Хотілося б, щоб хоч колись вона, нарешті, до цієї європейської родини народів повернулася вже назовсім”, — сказала Курносова.

Читайте також: У Кремлі готуються до захисту Путіна у разі масових протестів чи спроб палацового перевороту, — російський журналіст

Прямий ефір