Не варто шукати нічого несподіваного у зустрічі російського та білоруського диктаторів. Такі зустрічі відбуваються щомісяця, переважно в РФ, але цього разу — в Білорусі. Їхній формат — робоча планерка. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політичний аналітик, координатор аналітичного проекту “Наша Візія” Вадим Можейко.
“Ці зустрічі нагадують не так зустрічі двох президентів, якими вони обидва і не є, а робочі планерки. Робочі планерки проводяться за графіком регулярно, не викликають жодного питання, чому це сталося. Після робочих планерок не дають пресконференцій. І у Путіна з Лукашенком найчастіше за підсумками зустрічей немає пресконференцій. І тому зустріч — це регулярне рутинне явище. І спочатку таких зустрічей найчастіше очікують, що зараз щось особливе станеться. Потім у 99% випадків нічого не стається”, — коментує він.
Політичний аналітик зазначає, що тема “втягування Лукашенка у війну”, яку починають активно обговорювати у зв’язку з такими зустрічами, це “головний успіх пропаганди Лукашенка в Україні, та й не тільки в Україні”. Можейко констатує: Лукашенко з початку війни зробив абсолютно все, що від нього хотів Путін, починаючи від надання своєї території для вторгнення та закінчуючи всілякими провокаціями.
“Лукашенко, звичайно, дуже зацікавлений, щоб здавалося, що він прямо Путіну чинить опір, Путін його кудись залучає, і один тільки Лукашенко — останній бастіон захисту України… Лукашенко, звичайно, дуже хотів би, щоб саме так його в Україні сприймали. Але, на мою думку, це просто явна брехня… Саме завдяки тому, що Лукашенко допоміг Путіну напасти на Україну з півночі, стала можлива Буча. І кров — на руках Лукашенка”, — коментує гість ефіру.
“Літак Януковича” в Мінську — теж із серії подібних хитрощів диктаторів, вважає він.
“Літак Януковича — це не дорівнює Янукович. Фотографій Януковича у Мінську не було. Але знаєте, коли блефуєш, треба щоразу створювати щось нове… Вигадують навчання: такі навчання, сякі навчання. Цей літак Януковича теж придатний: очевидно, викличе увагу в Україні. І ця спроба постійно нагнітати ситуацію — це те, на що Лукашенко приречений щоразу, щоби якось знову зацікавити Україну та привернути більше української уваги, а отже, українських військ на північний кордон від лінії фронту. Щоб допомогти Росії, Лукашенко й надалі придумуватиме щось новеньке, креативненьке”, — упевнений координатор аналітичного проекту “Наша Візія”.
Щодо самої зустрічі, то її порядок денний, на думку політичного аналітика, зрозумілий.
“Там є багато чого обговорити, зокрема, пов’язаного з обходом санкцій. Цілком конкретні, зрозумілі мотиви. Лукашенко, як завжди, зацікавлений, щоб просувати на російський ринок продукцію білоруських підприємств. У цьому випадку — або зробити альтернативний імпорт, або замістити білоруською продукцією, або вписатися в ланцюжки російського ВПК, зокрема й продукцією білоруських оборонних підприємств. Білоруські незалежні розслідувачі нещодавно опублікували матеріали, що Білорусь допомагає Росії у торгівлі зброєю та продукцією подвійного призначення. Це все робить Лукашенко. І в цьому сенсі йому з Путіним, звісно, є що обговорити: як саме Лукашенко й надалі допомагатиме Путіну воювати проти України та намагатиметься на цьому заробляти”, — резюмував Вадим Можейко.
Читайте також: Путін у Мінську — це меседж: неординарність візиту пояснив білоруський опозиціонер
Нагадаємо, раніше голова Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив під час виступу на засіданні польського Сейму, що агентура РФ та Білорусі становить загрозу не лише Польщі, але й усій Європі.
Читайте також: У подарунок Путіну Лукашенко змінив начальника Генштабу Білорусі на “яструба” — подробиці від Латушка