ЗСУ звільнили ще одне село в Донецькій області: як це позначиться на ситуації на фронті, говоримо з експертами

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

17 вересня Збройні сили України (ЗСУ) звільнили ще один населений пункт на Донеччині — село Кліщіївка Донецької області повністю зачищене від росіян.

Цей населений пункт вдалося звільнити силами кількох штурмових бригад ЗСУ.

Визволення Кліщіївки

За село в районі Бахмута кілька днів точилися важкі бої. Російські війська даремно намагалися відновити втрачене становище у районі Андріївки. Наступальні дії Сил оборони на південь від Бахмута продовжуються.

Андріївка та Кліщіївка. Ілюстрація: t.me/war_mapper

З визволенням Кліщіївки українських військових привітав президент України Володимир Зеленський.

“Особливо відзначу сьогодні воїнів, які крок за кроком повертають Україну свою саме в районі Бахмута. 80-та бригада ДШВ, 5-та окрема штурмова бригада, славна 95-та та Об’єднана штурмова бригада Національної поліції “Лют”. Кліщіївка! Молодці!”, — заявив президент.

В аналітичному огляді Інституту вивчення війни (ISW) зазначено, що українські військові продовжили успішні наступальні дії на інших ділянках бахмутського напрямку.

“Геолокаційні кадри, опубліковані 16 вересня, показують, що українські сили захопили позиції на схід від Оріхового-Василівки (10 км на північний захід від Бахмута). Звільнення Клщіївки, а також триваючі тактичні успіхи України на північний захід від Бахмута є тактичними досягненнями стратегічного значення, оскільки вони дають змогу українським силам зосередити значну частину російських повітряно-десантних військ у районі Бахмута”, — йдеться у зведенні.

За даними ISW, українські сили також продовжили контрнаступні операції на заході Запорізької області.

Читайте також: Херсонські напрямки російські окупанти не поспішають оголювати, все частіше застосовують дрони, — Гуменюк

Думки експертів

Про звільнення Кліщіївки та значення цього населеного пункту для подальшого контрнаступу ЗСУ в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили:

  • Іван Тимочко, голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України;
  • Владислав Селезньов, військовий експерт;
  • Денис Попович, військовий оглядач.

ІВАН ТИМОЧКО: На цій лінії оборони армія РФ зазнала великих втрат

— На цьому об’єкті в цьому населеному пункті була дуже важлива стратегічна точка розриву. Крім того, в Андріївці зараз для росіян порушено рубежі та логістику. І тому прямо зараз це величезна шкода для російських військових.

Коли росіяни намагалися займати цей населений пункт, вони мали величезні втрати. Вони збудували дуже потужну лінію оборони.

Тому зараз для російської армії, яка по всій лінії фронту не має ініціатив і зазнає лише втрат, втрата маленького населеного пункту може перетворитися на широкий плацдарм для українських військ по всій лінії фронту.

ВОЛОДИСЛАВ СЕЛЕЗНЬОВ: Звільнення Кліщіївки дасть ЗСУ плацдарм для подальшого просування

— Мало занять певні рубежі та позиції та звільнити населені пункти. Необхідно закріпитись, підтягнути нашу артилерію, закопати в землю системи протиповітряної оборони. Щоб уже противник у межах своїх контратак у відсутності можливості відтіснити нас у зворотному напрямі.

Ми маємо розуміти, що ці населені пункти — Андріївка та Кліщіївка — залишилися лише у нашій пам’яті та лише як назва на географічних картах. Жодної вцілілої будівлі на території цих населених пунктів немає. Російську систему і методично порівнювали буквально із землею дома місцевих жителів, перетворюючи на руїни колись квітучий населений пункт.

Що це дасть у перспективі української армії? Безумовно, це плацдарм для подальшого просування ЗСУ на Схід і далі протягом руху дороги, яка з’єднує нині тимчасово окуповані Бахмут, Горлівку та інші міста Донбасу.

За допомогою цієї автомобільної магістралі росіяни забезпечують логістику того ж гарнізону путінської армії, що діє біля міста-фортеці Бахмут.

Безумовно, поки що зарано прогнозувати, коли українська армія зможе рушити далі. Але є ключовий фактор, який вселяє надію. У районі річки знаходяться панівні висоти у цьому районі й, відповідно, зайнявши їх, українська армія має можливість спостерігати за діями супротивника та, відповідно, планувати подальші свої дії.

Але те, що війна на цих населених пунктах не завершиться, а далі українська армія просуватиметься вперед, і буде деокупація наших Донеччини та Луганщини, очевидно.

https://www.youtube.com/watch?v=UhXETSuZhdQ

ДЕНИС ПОПОВИЧ: Взяття невеликих українських сіл наближає до визволення Горлівки

— Стратегічна важливість тут трохи перебільшена. Чому? Тому що ми зараз говоримо про тактичне просування Збройних сил України, яке може і має призвести до звільнення Бахмута.

Але якщо ми говоримо про Андріївку та про Кліщіївку, ми так само маємо говорити про Курдюмівку.

Взяття цих населених пунктів наближає деокупацію Бахмута та допомагає взяти під свій контроль Горлівку, яка окупована фактично від початку російського вторгнення у 2014 році.

Тому й ми говоримо про важливість звільнення цих невеликих сіл, як з погляду окупації, так і з погляду і наступного етапу наступу.

Читайте також: Лінії оборони російських окупантів тріщать по швах на кожній ділянці фронту, військовий оглядач

Прямий ефір