ЗС РФ змушені обирати, який напрямок фронту для них у пріоритеті, — Варченко

Іван Варченко. Скріншот: uatv.ua

Сили оборони України продовжують активний контрнаступ, чинячи тиск на позиції Збройних сил Російської Федерації (ЗС РФ). Українські захисники створюють загрозу для противника на декількох напрямках одночасно. Про це сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

“Зараз вони змушені обирати, який із напрямків для них більш стратегічно вигідно утримати, де загрози несуть більш оперативні та стратегічні наслідки. Тому, звичайно, вони змушені латати дірки на Запорізькому напрямку, розуміючи, що зараз на Запорізькому напрямку українські війська, так, насилу, з кривавими боями, але впевнено рухаються вперед”, — сказав він.

Він додав, що українські військові здійснюють просування вперед ще й у напрямку Бахмута Донецької області, обходячи місто з південного боку.

“У районі Андріївки та Кліщіївки українські війська вийшли практично до дороги, якою йдуть головні поставки з Горлівки (місто Донецької області, — ред.) угрупованню російських військ. Якщо дорога перебуватиме під українським контролем, то російська логістика щонайменше на 50% буде чхати і кашляти на цьому напрямку”, — зазначив він.

Варченко наголосив, що практично по всіх напрямках фронту у ЗС РФ важка ситуація, — українські захисники продавлюють оборону противника. 

“Я абсолютно впевнений, що вони будуть шукати свої традиційні рішення. І, звичайно ж, будуть активізувати набір живої сили з тим, щоб мати можливість навіть через місяць або два, не чекаючи того, щоб цю живу силу навчать, кинуть її в котел української війни, намагаючись затягнути або якимось чудесним чином виправити ту ситуацію, яка зараз відбувається”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: Українська армія зайняла панівні висоти поблизу Бахмута після звільненням Андріївки та Кліщіївки, — Східне угруповання військ

Нагадаємо, раніше партизанський рух “АТЕШ” повідомив, що зафіксовано перекидання резервів російських окупаційних військ через тимчасово окупований Маріуполь на Запорізький напрямок.

Як повідомлялося, 15 вересня українські військові звільнили село Андріївка Донецької області від російських окупаційних військ. Через декілька днів, 17 вересня, українські військові звільнили село поруч — Кліщіївку.

Прямий ефір