Знижка для студентів-контрактників – як отримати: “5 вопросов” з Олександром Кондратюком (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

Система податкових знижок дозволяє студентам-контрактникам претендувати на 18% компенсацію. Вона не тільки істотно допоможе малозабезпеченим людям, а й стимулює українців влаштуватися на офіційну роботу.

Як отримати податкову знижку, куди звернутися за її оформленням – розповів засновник Всеукраїнського освітнього центру SetStud Олександр Кондратюк в програмі “5 вопросов” телеканалу UA.

– Що таке податкова знижка для студентів-контрактників?

– Якщо по-простому, вона передбачає, що людина, яка офіційно працює, має офіційну заробітну плату, відповідно, платить податки державі, має право отримати компенсацію за своє навчання, навчання дитини, чоловіка, дружини. Тобто перший рівень родинних зв’язків повинен бути.

Як правило, це мама або тато абітурієнта, який вступив. За шкільну освіту, позашкільну освіту, за вищу освіту знижка становить 18%. Тобто, якщо ви в минулому році витратили 100 тис. грн на освіту, то ви цього року пишеться заява до кінця року, і вам компенсують 18 тис. грн.

– Наскільки я знаю, ця система діє з 2019 року?

– Вона видозмінюється. По суті, ніхто ще великих знижок не зміг отримати. Тому що ніхто ще не знає про неї так поширено. Хоча, насправді, вже в минулому році багато грошей люди отримали таким способом і, відповідно, зараз люди починають дізнаватися про це.

Система, насправді, дуже хороша, тому що можна отримати знижки як на дошкільну освіту, так і на шкільну, позашкільну, вищу освіту, професійно-технічну освіту і так далі. Тобто на будь-які види освіти. Головне – щоб це було в межах країни. Наприклад, якщо хтось вступить до вузу за кордоном, він знижку за це не отримає.

– Це впроваджується для того, щоб якомога більше людей отримували додаткову освіту?

– Є люди, які мають низьку платоспроможність, відповідно, у них немає можливості платити великі гроші, а контракт щороку коштує все дорожче. Цього року навчання на контрактній основі подорожчало на 10-20%. У багатьох людей просто немає в достатній кількості грошей, і держава компенсує оплату за навчання.

Також це елемент прозорості, який стимулює людей працювати офіційно, тому що на даний момент в країні є багато прикладів, коли люди працюють неофіційно. Це стимулює прозору економіку, щоб держава отримувала податки в повній мірі, тому що потім люди будуть більше прагнути до офіційного працевлаштування, і це збільшить податки, які будуть надходити до державного бюджету.

– Хто може отримати податкову знижку?

– Потрібно бути громадянином України, в першу чергу. Потрібно, як я вже говорив, платити податки, тому що це знижка постфактум надається.

Тобто в минулому році ви заплатили, наприклад, 100 тис. грн. Позашкільна освіта, шкільна – не важливо. Потім вам держава компенсує ці податки, які ви заплатили, на суму 18% від сплачених вами коштів. Безумовно, повинні бути оплачені податки, щоб їх повернули, і, в принципі, все. І для отримання компенсації треба подати заяву, а виш повинен бути в межах України.

– Як це зробити? До якого числа потрібно подавати заяву?

– Воно подається до кінця року, який йде після того, який ви хочете компенсувати. Тобто, якщо ви хочете компенсувати витрати за цей рік, вам потрібно до кінця наступного року подати таку заяву. Просто потрібно знати, в першу чергу, про цю можливість і, як показує практика, найчастіше люди не можуть скористатися саме тому, що вони не просто не знають, що така можливість взагалі існує.

– До кінця навчального року – календарного чи навчального?

– До кінця календарного року. Навчальний рік тут ні до чого.

– Які для цього потрібні документи і куди з ними йти?

– Найкраще такі моменти уточнювати в період подачі. Тому що, наприклад, якщо люди хочуть компенсацію за цей рік, вони зможуть писати заяви тільки в наступному році. За цей час ще багато може змінитися.

Тому найправильніший спосіб – це просто знайти в інтернеті перед моментом подачі, наприклад, за кілька тижнів, весь перелік документів. Почитати, куди і що подається. У нас насправді багато відбувається різних змін. Тобто можуть змінити перелік документів, може якась інша служба почати цим займатися. Найкраще робити таким чином.

– Чи є статистика, скільки людей вже подали заяви на компенсацію?

– Система досить нещодавно була введена, і ми тільки нещодавно побачили перші результати цих знижок. Тому сказати там про якесь зростання або падіння ми не можемо. Але я переконаний, що як тільки буде підвищуватися інформування про це, безумовно, будуть підвищуватися і суми.

Держава теж не зможе видавати абсолютно всім знижки, тобто буде встановлено якийсь ліміт.

Прямий ефір