Знайти дітей, викрадених Росією в Україні, буде проблематично — думка

Олексій Лазаренко. Скріншот: uatv.ua

На території Росії складно буде знайти дітей, яких Росія викрала в Україні та депортувала до РФ. Про це сьогодні, 18 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав віцепрезидент Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей”, кандидат педагогічних наук Олексій Лазаренко.

Він зазначив, що зараз немає інформації про те, де перебуває багато дітей, яких було вивезено до РФ.

“Ці діти можуть бути насильно усиновлені, насильно відправлені в якісь названі сім’ї, інституційний заклад. Знову ж таки, документи цих дітей можуть бути вже змінені. Весь облік якийсь формальний вівся в країні-агресорі, і тому проблематично знайти конкретно тих дітей, яких, наприклад, було вивезено з Херсонського будинку дитини, а там діти від 0 до 4, діти, позбавлені батьківського піклування”, — пояснив Лазаренко.

Віцепрезидент “Захисту прав дітей” звернув увагу, що необхідно шукати союзників на території Росії, які допоможуть знайти та повернути дітей в Україну.

“На кого ми можемо спиратися, так це, швидше за все, на тих людей, у яких ще людяність залишилася, у яких залишилося якесь почуття гуманізму”, — вважає він.

Олексій Лазаренко висловив думку, що, можливо, після остаточної перемоги України й після того, коли режим Путіна впаде, тоді, ті, хто співпрацював з режимом дадуть свідчення під час слідства.

Читайте також: Клеймо злочинця і суд у Гаазі: чим загрожує ордер на арешт Путіну — детальний розбір

Нагадаємо, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна. Його підозрюють у скоєнні воєнного злочину — незаконній депортації та переміщенні дітей із тимчасово окупованих районів України до Росії з 24 лютого 2022 року. Крім того, палата досудового провадження видала ордер на арешт Марії Львової-Бєлової, уповноваженої президента РФ із прав дитини.

Прямий ефір