Зміцнення української ППО свідчить про швидку передачу F-16, — Долінце

Винищувачі F-16. Фото: lockheedmartin.com

Однією з основних тем обговорення на зустрічі Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” стало зміцнення української системи протиповітряної оборони (ППО). Збільшення кількості систем ППО для України свідчить про те, що Україна стоїть на порозі отримання F-16. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив експерт з питань розвитку авіаційного ринку Богдан Долінце.

“Наразі триває активна підготовка передачі західних авіаційних платформ, зокрема — літаків F-16. Це проявляється в тому, що збільшується кількість постачань в Україну систем протиповітряної оборони. Тому що аеродроми, на яких базуватиметься ця авіація, стануть частими цілями для ударів противника. Це стосується як ударів крилатими й балістичними ракетами, так і дронами-камікадзе. Тому ці об’єкти потребують посиленої охорони, зокрема й різними системами ППО”, — зазначив експерт.

За його словами, зміцнення української системи протиповітряної оборони відбуватиметься поетапно й сьогодні це вже відбувається.

Він також зазначив, що літаки F-16 розширять спектр озброєнь, які Україна може застосовувати для оборони та завдавання ударів по противнику.

“Потрібно розуміти, що надання Україні літаків F-16 не тільки розширить спектр застосування тих видів озброєння, які в неї вже є. Це ще й дасть змогу збільшити дальність бойового ураження ворожих цілей. Багато в чому ефективність західних винищувачів залежатиме від того, яке озброєння і в яких обсягах разом із ним поставлятимуть в Україну. Тоді ми побачимо реальну ефективність, чи будуть це просто точкові місії, чи повномасштабні, функціональні місії зі знищення ворожих цілей, інфраструктури — як на тимчасово окупованих територіях України, так і на прикордонних територіях РФ”, — резюмував Богдан Долінце.

Читайте також: Ніхто з нас не хотів би жити у світі, де переважає Путін, — Остін під час засідання “Рамштайну”

Нагадаємо, 13 червня у Брюсселі відбулася чергова зустріч у форматі “Рамштайн”. Основною темою зустрічі було забезпечення стабільної та передбачуваної підтримки для України — зміцнення української системи протиповітряної оборони (ППО), постачання артилерійської амуніції та броньованої техніки тощо.

Прямий ефір