Жителів ТОТ України примушують голосувати на псевдовиборах диктатора Путіна, — правозахисник про методи

Павло Лисянський. Скріншот: uatv.ua

З озброєними людьми загарбники на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України проводять поквартирний обхід для голосування на так званих “виборах” президента РФ, а тих, хто голосувати не хоче, затримують. Росіяни застосовують залякування для тиску на місцеве населення. Про це сьогодні, 29 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Інституту стратегічних досліджень і безпеки, засновник “Східної правозахисної групи” Павло Лисянський.

“Вони з озброєними людьми проводять поквартирний обхід житлових приміщень. І того, хто не хоче голосувати, затримують для того, щоб він у відділенні окупаційної поліції написав пояснювальну, чому він відмовляється брати участь у цих псевдовиборах. Цей сценарій вони відрепетирували ще на псевдовиборах у вересні 2023 року, коли проводили там псевдовибори окупаційних рад”, — сказав він.

Правозахисник уточнив, що цього разу окупанти зробили дострокове голосування не тиждень, як було у вересні 2023 року, а три тижні.

“Протягом 20 днів вони з озброєними людьми приходитимуть до людей. Членів комісії охороняють члени окупаційної поліції, люди бачать їх, бояться і починають брати участь. Фактично це залякування, найпряміший інструмент, через який вони здійснюють тиск. І це все протягом 20 днів”, — каже Лисянський.

Він пояснив, що якби ці псевдовибори тривали один день, то на них би просто ніхто не прийшов.

“А так вони беруть певний період, озброєні люди ходять із членами комісій окупаційних виборчих комітетів, і примушують людей до псевдоголосування, до участі в цьому фарсі. Це за межею, це ніякі не вибори, це глобальний процес примусу, участі людей у цьому бюрократичному процесі, який можна називати псевдовибори диктатора Путіна”, — резюмував Павло Лисянський.

Читайте також: “Вибори” президента РФ на окупованих територіях України засудили в Конгресі Ради Європи

Як повідомлялося раніше, на тимчасово окупованих Росією територіях України розпочався так званий “попередній етап голосування”, який проводиться під тиском військових російської армії. Так створюють картинку нібито підтримки кремлівського диктатора. Від 27 до 29 лютого попередні “вибори” президента РФ проводять на окупованій території частини Херсонської та Запорізької областей.

Прямий ефір