“Вибори” президента РФ на окупованих територіях України засудили в Конгресі Ради Європи

Марк Кулс. Фото: coe.int

Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи Марк Кулс засудив плани Росії провести “вибори” президента РФ на окупованих територіях України, інформує FREEДОМ.

“Я рішуче засуджую плани Російської Федерації організувати вибори президента в тимчасово окупованих регіонах України. Незаконне проведення таких так званих виборів і примус громадян України до голосування на них є грубим порушенням міжнародного права і прав громадян, що захищаються Європейською конвенцією з прав людини, а також черговою спробою Російської Федерації узаконити тимчасову окупацію та анексію українських територій”, — цитує Марка Кулса пресслужба Ради Європи.

Ці плани також були засуджені з боку бюро Конгресу в декларації до другої річниці повномасштабної війни РФ проти України, що обговорюватиметься під час 46-ї сесії Конгресу в Страсбурзі 26-28 березня 2024 року.

“Ці так звані вибори збігаються з десятьма роками з моменту анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя у 2014 році, яку Конгрес рішуче засудив. Я повторюю, що ми єдині з Україною та українським народом у цей вирішальний час”, — сказав Кулс.

Читайте також: На землі, воді та в повітрі: підсумки двох років протистояння України підбили військові експерти

Прямий ефір