Обходи по домівках, пропаганда, залякування: як в окупації проводять “вибори” Путіна (ВІДЕО)

"Вибори" президента РФ. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

На тимчасово окупованих Росією територіях України розпочався так званий “попередній етап голосування”, який проводиться під тиском військових російської армії. Так створюють картинку нібито підтримки кремлівського диктатора. З 27 до 29 лютого попередні “вибори” президента РФ проводять на окупованій частині території Херсонської та Запорізької областей, інформує FREEДОМ.

Як повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України, на окуповані території з Росії прибули працівники, які спостерігатимуть за дільницями і фальсифікуватимуть результати. Голосувати дозволено як із російським, так і з українським паспортом.

На думку української розвідки, це чергове свідчення того, що примусова паспортизація на окупованих територіях України провалена. Агітатори розповідають, за кого потрібно голосувати і де поставити галочку.

“Повідомили всім, що 27-29 лютого починаються дострокові “вибори” в низці населених пунктів. До 16:00 вони триватимуть. Після 16:00 — обхід людей, які не прийшли на дільниці або маломобільні, або літніх людей, які не змогли дійти. Вони і до цього ходили по дворах і запрошували, залякували. Мабуть, ніколи такого у світі не було, коли люди, громадяни іншої держави, повинні або можуть голосувати за російського диктатора Путіна”, — розповів керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков в інтерв’ю виданню “Новини Приазов’я”.

Псевдовибори на окупованих Росією територіях — не що інше, як фарс. Його мета — показати Європі нібито підтримку Путіна, кажуть експерти.

“Така легітимізація пов’язана з тим, щоб остаточно закріпити ці території як частину Російської Федерації і з позиції сили, з позиції перемог, яких очікує російська влада. Мовляв, після захоплення цих територій далі Росія проводить мобілізацію, після “виборів” президента, і завдає вирішальної поразки вже в літній військовій кампанії”, — зазначає директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця.

Обходи по домівках, примусова паспортизація, відеоспостереження із системою розпізнавання облич на дільницях і пропаганда. Росія запустила на тимчасово окупованих територіях України не що інше, як пропагандистське шоу. Його мета — створити колективну відповідальність за злочини Кремля. Голосувати за Путіна збираються навіть в окопах.

“Росія дуже активно на міжнародній арені маніпулює тим, що в Україні поки що не проводяться вибори. І вони намагаються продемонструвати, що в Росії “вибори” будуть відбуватися в будь-яких умовах, навіть якщо це псевдовибори з обходом будинків. Надалі вони планують використовувати цей меседж в антиукраїнських засобах масової інформації”, — сказала аналітикиня громадянської мережі “Опора” Катерина Міхалевська в інтерв’ю виданню “Крым. Реалии”.

Нелегітимні вибори в березні 2024 року на тимчасово окупованих територіях України — це не просто черговий злочин і порушення норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, а й порушення прав людини, акцентують юристи.

“Проведення Російською Федерацією виборів на тимчасово окупованих українських територіях є наслідком нелегального використання сили збройної агресії, що є міжнародним злочином. Легалізація цих процесів — не демократична і пов’язана з порушенням прав людини”, — наголосив докторант кафедри прав людини та гуманітарного права Люблінського католицького університету Віталій Мазуренко.

У Міністерстві юстиції України вже заявили, що так звані “вибори” і “референдуми” на непідконтрольних територіях країни є недійсними і не мають правових наслідків. Не визнають нелегітимні російські президентські “вибори” і в Євросоюзі.

Читайте також: Європарламент не визнає результатів президентських виборів у Росії, — Макаллістер

Прямий ефір