Жовква і глава представництва НАТО обговорили посилення взаємодії Альянсу з Україною — деталі

Прапори України та НАТО. Фото: pixabay.com

Сьогодні, 4 листопада, заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква провів зустріч із главою представництва НАТО в Україні Карен МакТір. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу президента України Володимира Зеленського.

Під час зустрічі сторони обговорили виконання рішень Вільнюського саміту НАТО, який відбувся 11-12 липня 2023 року, спрямованих на посилення співпраці України з Альянсом та реалізацію євроатлантичних прагнень Києва.

Ігор Жовква (ліворуч), Карен МакТір. Фото: president.gov.ua

Зокрема, Жовква і МакТір відзначили позитивні результати візиту Генерального секретаря Єнса Столтенберга в Україну 28 вересня, а також першого засідання Ради Україна — НАТО на рівні міністрів оборони у Брюсселі 11 жовтня.

Крім цього, вони обговорили досягнутий прогрес у спільній роботі з підготовки проєкту адаптованої Річної національної програми й подальші кроки з метою початку імплементації цього документа в межах підготовки до майбутнього членства України в Альянсі.

Сторони також обговорили реалізацію рішення Альянсу щодо розвитку Комплексного пакета допомоги НАТО для Києва, у межах якого надається нелетальна військова допомога, і нову багаторічну Програму допомоги для розвитку сектору безпеки та оборони України.

Читайте також: Техніку НАТО вироблятимуть в Україні: які реальні перспективи (ВІДЕО)

Раніше голова Громадської ліги “Україна-НАТО” Сергій Джердж зауважив, що Україна має більший відсоток готовності для членства в НАТО, ніж багато східноєвропейських країн, які в мирний час входили до складу Альянсу.

Прямий ефір