Згодом тривалі налети “Шахедів” можуть бути використані в комплексі з ракетними ударами, — Коваленко

Ту-95МС з ракетами Х-101. Фото: defence-ua.com

Ймовірно, що згодом тривалі атаки дронів-камікадзе типу “Шахед” Росія використовуватиме в комплексі із ракетними ударами. Таку думку сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко. 

“Протягом останніх тижнів ми спостерігали за тим, як росіяни вдосконалювали маршрути та траєкторії польоту, щоб максимально оминати зони ураження засобами протиповітряної оборони (ППО). Це болотиста місцевість, ліси, важкопрохідні райони — там, де немає доріг і трас, щоб мобільним групам було складніше перехоплювати дрони-камікадзе”, — сказав він. 

Експерт наголосив, що ці маршрути дали можливість Росії, за використання обмеженої кількості безпілотників, тривалий час перебувати в повітряному просторі України.

“Вони не направили їх одразу на ту область або місто, в якому забиті координати знищення того чи іншого об’єкта. Вони використовують обхідні шляхи, щоб розосереджувати наші системи ППО і створювати не єдину систему протидії певній групі. Це призвело до того, що понад 9 годин тривав наліт — практично рекордний показник із задіяння дронів-камікадзе не тільки кількісно, а й за протяжністю в часі”, — каже він. 

Однак, коли настає момент виконання свого прямого завдання, а саме ураження цілі, дрони змушені входити в зону дії ППО, каже Коваленко.

“Якоюсь мірою це безвихідне становище. Однак, таким чином, вони ще могли випробувати на міцність нашу ППО, а також ефективність виснаження ППО такими нальотами. У цьому є певний ризик, оскільки такі методи можуть свідчити про те, що згодом ці нальоти можуть комплексно використовуватися разом із ракетними ударами. Щоб перша, дронова компонента спочатку відволікала і проривала ППО, а ракети виконували другорядну роль по прокладеній раніше доріжці”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: ППО знищила 74 із 75 “Шахедів” і одну ракету: деталі атаки РФ від Ігната

Як повідомлялося, сьогодні, 25 листопада, російські війська масово атакували територію України іранськими дронами типу “Шахед”. У Києві зафіксовано падіння уламків у кількох районах.

Прямий ефір