Зеленський відвідає Німеччину та Францію: про очікування напередодні важливих рішень — включення спецкора FREEДОМ із Мюнхена (ВІДЕО)

Віталій Сизов. Скриншот: uatv.ua

Президент України Володимир Зеленський 16 лютого відвідає Німеччину та Францію. Про це повідомила пресслужба Офісу президента. Глава держави планує провести перемовини з канцлером Німеччини Олафом Шольцем і президентом Франції Еммануелем Макроном. 17 лютого Зеленський виступить на головній сцені Мюнхенської конференції з безпеки, де також зустрінеться з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс, президентом Чехії Петром Павелом, прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Докладніше про турне Володимира Зеленського до Франції та Німеччини — у включенні з Мюнхена спеціального кореспондента телеканалу FREEДОМ у Європі Віталія Сизова.

Завтра в готелі Bayerischer Hof у Німеччині стартує 60-та ювілейна Мюнхенська конференція з безпеки. Місце дуже символічне з низки причин. Саме Німеччина зараз бере на себе лідерство в наданні допомоги Україні. Поки є затримки з виділенням допомоги з боку США, Німеччина закриває ці питання, і починає себе усвідомлювати як європейська не тільки економічна і політична сила, але й військова. Питання військової допомоги обговорюватимуть найближчі два дні на конференції.

Детальніше, що обговорюватиметься, розповів міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус у штаб-квартирі НАТО.

“Не може бути жодних сумнівів у тому, що ми єдині з Україною. Це не просто боротьба України проти російського агресора. Це боротьба за міжнародний порядок, заснований на правилах, за безпеку кожної країни від такого імперіалістичного нападу. Ми повинні відстоювати це, об’єднуватися і брати на себе відповідальність і допомагати скрізь, де це можливо”, — заявив він.

За день до цього на зустрічі міністрів оборони країн НАТО Пісторіус повідомив, що цьогоріч Німеччина в кілька разів збільшить обсяг постачання снарядів до України, так само буде збільшено обсяг військової допомоги вдвічі. Якщо раніше Берлін обіцяв надати допомогу на 4 млрд євро, то тепер — майже на 8 млрд євро. Завтра міністр оборони Німеччини зустрічатиметься з сенаторами і конгресменами США, щоб переконати їх проголосувати за пакет допомоги для України якомога швидше.

Багато хто говорить, що в межах роботи цієї конференції, на її полях, можливо, обговорюватимуть гарантії безпеки з боку Німеччини для України і, можливо, буде результат у вигляді угоди. Поки що дипломати з обох сторін це коментують стримано. Посол України в Німеччині Олексій Макєєв в інтерв’ю “Укрінформу” сказав про можливість підписання зазначених угод таке:

“Ми хотіли б із її підписанням не затягувати. Для цього нам потрібна не тільки наша готовність, але й готовність німецької сторони, а найголовніше — готовність тексту. Перемовні команди працюють, щоб це сталося якомога швидше”.

На думку Сизова, ця поїздка Зеленського до Європи може бути дуже успішною, тому що про подібні угоди говорять і з Францією.

Також кореспондент нагадав, що президент Зеленський уже виступав на Мюнхенській конференції напередодні російського повномасштабного вторгнення, буквально за кілька днів, 2022 року. Попереджав європейську спільноту і закликав до реакції на дії Путіна. Але тоді світовій спільноті не вдалося продемонструвати таку реакцію, щоб цьому запобігти. Допомога була надана пізніше на належному рівні. Глава Української держави виступав і 2023 року, але по відеозв’язку. Цьогоріч теж очікується виступ Зеленського.

Сизов зазначив, що Німеччина колись була найближчою до РФ країною в Європі, між ними були потужні економічні зв’язки, але тепер Німеччина, завдяки успішній українській дипломатії і в ситуації, що склалася, кардинально змінила свою політику. Сталося немислиме — Німеччина починає інвестувати у військово-промисловий комплекс, заявляє, що готова брати участь у танковій коаліції, постачати всі види озброєння, лідирує серед країн-постачальників озброєння до України, і готова взяти нові зобов’язання. Європейські країни реально відчувають загрозу собі, своєму існуванню з боку Росії.

“Зміни, я б ще раз наголосив, тектонічні. Тому що раніше, буквально п’ять років тому, можна навіть згадати, що після вторгнення до України, захоплення Криму, сюди ще їздили представники Російської Федерації, тут сиділи урядовці, прем’єри, депутати, вони тут ходили. Тепер їх тут немає. І це теж один із результатів української дипломатії і того, що європейські посадовці нарешті реагують. Так, можна сказати, із запізненням, але вже включаються не тільки в дипломатичний та економічний треки, але й у військовий”, — резюмував спецкор.

Читайте також: У Мюнхені відбудеться конференція з безпеки, на якій обговорять тему війни Росії проти України — деталі (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, цього тижня в Мюнхені відбудеться конференція з безпеки. Головні теми — війна Росії проти України і ситуація на Близькому Сході. Обговорювати проблеми оборони та безпеки в Німеччину прибудуть майже сто міністрів і глав держав.

Прямий ефір