У Мюнхені відбудеться конференція з безпеки, на якій обговорять тему війни Росії проти України — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: politico.eu

Росію та Іран не покликали на щорічний саміт із безпеки. 16 лютого до Мюнхена приїдуть близько 50 глав держав і 100 міністрів. У конференції візьме участь і державний секретар США Ентоні Блінкен. Віцепрезидентка Сполучених Штатів Америки Камала Гарріс очолить американську делегацію. Одна з головних тем форуму — підтримка України, повідомляє FREEДОМ.

На традиційну конференцію з безпеки до Мюнхена прибудуть глави держав і урядів, міністри закордонних справ і керівники оборонних відомств з усього світу. Однією з центральних тем буде підтримка України. На форумі також обговорять санкції щодо Росії.

“Ми повинні зробити все, щоб Україна отримала озброєння і військову допомогу, необхідну їй для успішного протистояння російським агресорам і вигнання їх зі своєї території”, — заявив голова Мюнхенської конференції з безпеки Крістоф Хойсген в інтерв’ю газеті Rheinische Post.

Якщо не зупинити Путіна в Україні, то він може розв’язати масштабну війну проти НАТО, впевнений Хойсген. І наступними об’єктами агресії Кремля, цілком імовірно, стануть Молдова та країни Балтії, тому підтримка України — ключове питання європейської безпеки.

“Це можливість зараз для України донести свою позицію про те, що відбувається безпосередньо в нашій країні, що робить окупант. Тому, я думаю, три дні проведення конференції — з п’ятниці по неділю — звісно ж будуть використані для того, щоб зацементувати українську позицію, а також знайти більшу кількість тих країн, які можуть підтримати Україну”, — висловив думку політолог, очільник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Російську Федерацію на конференцію з безпеки не запросили. Як і рік тому. У 2023-му Крістоф Хойсген спеціально написав до Кремля, що ніхто в Мюнхені президента РФ Володимира Путіна і міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова не чекає. Ані Москва, ані її союзник Тегеран до переговорів не готові, зазначив голова Мюнхенської конференції, а отже, їхня присутність у Мюнхені не має особливого сенсу.

“Кілька днів тому російський президент сказав, що він залюбки готовий до переговорів, але не з нинішнім урядом України. Це означає, що у нього немає серйозної готовності до переговорів. Щодо Ірану ми чуємо від уряду ФРН і від американців, що в нього немає жодного інтересу до переговорів. На нинішній момент ми вирішили запросити лише іранців із неурядових організацій”, — сказав у коментарі Deutsche Welle Крістоф Хойсген.

У 2023 році на конференцію до Мюнхена не запросили й представників правої партії “Альтернатива для Німеччини”. У 2024-му їх там теж не буде, як і членів нової партії Німеччини “Союз Сари Вагенкнехт”.

Організатори не опублікували детального переліку тем, які планують обговорити учасники конференції з безпеки. Але експерти припускають, що це буде не тільки війна Росії проти України та напад ХАМАС на Ізраїль.

“Усі конфлікти, які зараз перебувають в актуальному порядку денному, будуть обговорюватися. Очевидно, що обговорюватимуть, наприклад, дії Сполучених Штатів і союзників проти єменських хуситів, порушуватимуть ситуацію Венесуели з Гаяною, наприклад, і питання двох Корей. Очевидно, що це буде не основний напрямок, але, з усім тим, ситуація на Тайвані може теж наздогнати етапу додаткової напруги”, — вважає політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Конференція з безпеки проходить у Мюнхені щорічно з 1963 року. З 1990-х років у саміті крім лідерів держав НАТО беруть участь делегації з країн Східної Європи, Китаю, Індії та Японії.

Читайте також: Путіна краще було знищувати після Мюнхенської конференції 2007 року: помилки Заходу прокоментував Варченко

Нагадаємо, надзвичайний і повноважний посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський зазначив, що Мюнхенська конференція — головний майданчик для політичних дискусій.

Прямий ефір