Зеленський: Удар по торговому центру у Кременчуку – зухвалий терористичний акт РФ

Російська держава стала найбільшою терористичною організацією світу, і це факт, заявив президент України Володимир Зеленський у традиційному відеозверненні увечері 27 червня.

“Це має бути юридичний факт, і кожен у світі повинен знати, що купувати чи перевозити російську нафту, зберігати зв’язки з російськими банками, платити податки і мита російській державі – це давати гроші терористам”, – сказав він.

“Також я сказав сьогодні, звертаючись до лідерів “Сімки”, що нашого спільного потенціалу достатньо, щоб перемогти російську армію”, – зазначив він.

За його словами, “вона не вміє воювати. Усі операції, які ми проводимо для деокупації наших територій, показують одне – окупанти сипляться, коли на них є чим тиснути. Протистояти вони не вміють, їх вистачає тільки на такі підлі удари, які були в Кременчуці сьогодні”.

“Війна може не затягуватися, якщо зможемо всі разом піднажати і витіснити окупантів з нашої української землі. Чим швидше це відбудеться, тим більше життів буде збережено”, – сказав Зеленський.

Президент назвав російський ракетний удар по торговельно-розважальному центру в Кременчуці одним із найбільш зухвалих терористичних актів в історії Європи, який “могли вчинити тільки абсолютно відморожені терористи”.

“Сьогоднішній російський удар по торговельному центру в Кременчуці – це один із найбільш зухвалих терористичних актів в історії Європи… Вдарити ракетами по такому об’єкту можуть тільки абсолютно відморожені терористи, яким не має бути місця на землі”, – заявив Зеленський.

Водночас глава держави наголосив, що “це не помилкове попадання ракет”.

“Це прорахований російський удар. Саме в цей торговельний центр… Усередині жінки, діти, звичайні цивільні люди. Перед оголошенням повітряної тривоги там було близько тисячі людей. На щастя, наскільки це відомо на цей час, багато людей встигли вийти. Їх встигли вивести. Але всередині ще залишалися люди – працівники, частина відвідувачів”, – сказав він.

За словами президента, наразі встановити кількість жертв поки що неможливо, оскільки рятувальна операція триває.

“Ми маємо бути свідомі того, що втрати можуть бути значними”, – зазначив він.

Зеленський висловив співчуття рідним та близьким загиблих у ТРЦ, а також закликав співгромадян йти в укриття, коли чують звуки сирен повітряної тривоги.

Читайте також:

Десятки тисяч снарядів, сотні ракет Brimstone-1 та зенітні установки: що ще має отримати Україна незабаром

Експерт: Путін веде війну проти України заради геополітичного престижу, а росіянам треба пристосовуватися

Прямий ефір