Зеленський став людиною 2022 року за версією Financial Times

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Британське видання Financial Times обрало президента Володимира Зеленського людиною року, зазначивши, що він “заслужив місце в історії своїм надзвичайним проявом лідерства та сили духу”, інформує FREEДОМ.

Обґрунтовуючи вибір, FT порівнює Зеленського із британським прем’єром Вінстоном Черчиллем, який щоб згуртувати свою країну під час “Бліцу” — бомбардувань Лондона нацистською авіацією — виступав на радіо.

“Зеленський використовував соціальні медіа для невпинної кампанії за військову та фінансову підтримку Заходу, перетворюючи тяжке становище свого народу на моральний важіль впливу на лідерів у Європі та США. Він переконав європейців взяти на себе величезні витрати, щоб протистояти Путіну та запропонувати Києву шлях до членства в ЄС”, — йдеться у статті.

FT зазначає, що український президент “став прапороносцем ліберальної демократії в широкій глобальній боротьбі з авторитаризмом, яка могла б визначити перебіг ХХI століття.

“Зеленський також став втіленням мужності та стійкості українського народу в боротьбі з російською агресією. Саме з цих причин Financial Times обрала Зеленського людиною року”, — зазначає видання.

Прямий ефір