Зеленський попросив Макрона розблокувати макрофінансову допомогу Євросоюзу

Президент України Володимир Зеленський звернувся до президента Франції Еммануеля Макрона із проханням розблокувати макрофінансову допомогу Євросоюзу.

Говорячи про телефонну розмову з Макроном у понеділок, Зеленський в ефірі телемарафону повідомив, що “попросив пана президента допомогти нам розблокувати “макрофін”, який загальмувався Європі”.

Хочу нагадати всім лідерам, що це 9 мільярдів євро. Це не дрібниці для нас, а важливі соціальні статті – це наші пенсії, це наші заробітні плати, підтримка для переселенців, і тому ми очікуємо відповідних рішень конкретних державних діячів, – сказав він.

Великий спектр питань безпеки – дякую за вже передану допомогу Україні, яка ефективно захищає нас на полі бою, – сказав Зеленський.

За його словами, Макрон також поінформував про результати свого турне країнами Африки – “ми наразі посилюємо цей напрямок нашої зовнішньої політики”.

Я запросив президента Макрона взяти участь в онлайн-саміті “Кримської платформи”, який відбудеться незабаром. Минулого року ми створили “Кримську платформу” і розвиваємо цей формат – попри всі загрози та відчутну дипломатичну протидію Росії, – наголосив президент.

Російський шантаж енергоносіями лише прискорить перебудову європейської економіки на інноваційні рейки. Що, у свою чергу, передбачає перехід на відновлювані джерела енергії, такі як сонячна, вітрова та воднева енергетика, а також біопаливо. Такою думкою поділився директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі марафону FreeДОМ на телеканалі UA.

Читайте також: Експорт українського зерна стартував, але поки що рано говорити про повноцінний успіх – Зеленський

Прямий ефір