Завдання та ефективність винищувачів F-16 в Україні залежатимуть від комплекту озброєння, — Грабський

F-16. Фото:ap.org

Завдання та ефективність винищувачів F-16 в Україні залежатимуть від комплекту озброєння, з яким вони будуть передані. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

“Потрібно розуміти, що на сьогодні угруповання російської авіації становить щонайменше 270, а то й 280 літаків. Тобто 10-12 F-16 навряд чи зможуть змінити картину бою. Але, з іншого боку, ми повинні чудово розуміти ще один аспект — з яким комплектом озброєння F-16 прийдуть в Україну. Залежно від цього можна буде вже ставити певні завдання цим літакам для того, щоб вони були найефективніші”, — сказав він.

Військовий експерт зазначив, що з певним комплектом озброєння ці винищувачі будуть успішні як літак-перехоплювач, а за іншого — як штурмовики, оскільки це багатоцільові літаки.

“Можливо, вони будуть оснащені озброєнням, яке дасть змогу вести на рівних, а то і з перевагою повітряні бої, тобто відбиваючи удари противника. І залежно від цього вже ставитимуться завдання, поки що обмежені завдання, тому що, не забуваймо, що це абсолютно нова для нас зброя, й вона має вписатися в картинку бою. Як вона буде використовуватися, ми побачимо з часом. Але нібито потрібно розуміти таке, що на першому етапі перша група F-16, природно, не призведе до того, що картинка на полі бою зміниться. Хоча кожен літак, кожен ствол артилерії, кожен танк, кожна бойова машина, які ми отримуємо або виробляємо, вони сприяють тому, що стійкість нашої оборони збільшується, й створюють передумови для подальших наступальних операцій Сил оборони України”, — сказав Грабський.

Читайте також: Підготовка українських пілотів для керування винищувачами F-16 уже на завершальному етапі, — Євлаш

Нагадаємо, в Україну з Нідерландів перші винищувачі F-16 надійдуть вже влітку 2024 року.

Прямий ефір