Завдання Путіна — розгойдати Євросоюз, розвалити його, — Гончаренко

Володимир Путін. Фото: ap.org

Ультраправий політик з Нідерландів Герт Вілдерс, який переміг на парламентських виборах, заявляє про вихід країни з Європейського Союзу. Однак він навряд чи стане прем’єр-міністром Нідерландів. А для України вступ до ЄС є дуже важливим. Про це сьогодні, 2 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Олексій Гончаренко.

“Для України вступ до ЄС — це питання виживання. Це не питання соціальних стандартів або чогось іще. Сьогодні перед Україною питання стоїть дуже жорстко: або ми будемо поглинуті Російською імперією, або ми будемо частиною вільного світу і європейської сім’ї народів у Європейському Союзі та НАТО. Ось, власне кажучи, наш вибір. У нас ніякого третього вибору не існує”, — зазначив він.

Гончаренко впевнений, що Україна може багато чого додати до Європейського Союзу.

“Сьогодні, я думаю, в України найсильніша армія серед усіх країн-членів Євросоюзу, і це дуже суттєво і важливо, це потужний агропромисловий комплекс, це науковий потенціал, тому Україні є що запропонувати. Що стосується євроскептиків, вони періодично беруть владу в різних країнах. Я не думаю, що Вілдерс стане прем’єр-міністром Нідерландів, хоча, звичайно, його партія показала серйозність. Однак мій особистий прогноз, що прем’єром він не стане”, — висловив думку член української делегації в ПАРЄ.

Він зауважив, що в Європі є свої складнощі.

“Крім того, ми розуміємо, що Путін активно допомагає всім таким євроскептикам, як може, комусь відкрито, комусь закрито і комусь так, що вони про це не знають. Завдання Путіна — розгойдати Євросоюз, розвалити його. Про кризу в Євросоюзі говорять давно, тільки він все існує, все розширюється, рівень життя в ньому найвищий де-факто у світі. Якщо взяти таке масштабне утворення, то немає іншого прикладу з таким високим рівнем життя, повагою до прав людини”, — звернув увагу Гончаренко.

Член української делегації додав, що спроби Росії розвалити Євросоюз закінчаться так само як боротьба СРСР із вільним світом.

Читайте також: Перешкодою на шляху України до Євросоюзу може стати позиція Угорщини — думка

Нагадаємо, кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський, коментуючи останні заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про нібито передчасність початку переговорів з Україною, заявив, що саме Угорщина розглядається як головне гальмо на шляху розширення Європейського Союзу за рахунок України.

Прямий ефір