Затягування з поставками зброї та засобів ППО для України призводить до втрат, зокрема й серед дітей, — політолог

Наслідки удару РФ по Одесі. Фото: Telegram/Олег Кіпер

Затягування з поставками зброї та засобів протиповітряної оборони для України призводить до втрат не тільки серед військових, але й серед цивільних осіб, зокрема й дітей. Про це сьогодні, 4 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

“Будь-яка затримка зараз на бюрократичному рівні коштує безпосередньо життя не тільки українських військовослужбовців, тих хлопців та дівчат, які захищають нас на передовій, але це ціна життя десятків, сотень, тисяч українських цивільних осіб, які вночі стають мішенями російської військової машини. Невипадково таке відбувається, коли російська пропаганда, приміром, допускає синхрони своїх військових, коли вони міркують, ну, ось ми цілилися в один під’їзд п’ятиповерхівки, якщо й не влучили, влучимо в другий під’їзд п’ятиповерхівки. Тобто коли таке навіть пропускається російською пропагандою цілком й повністю, розуміємо, що це їхня цілеспрямована політика”, — сказав він.

Політолог наголосив, що це відбувається в той час, коли в США політична криза й з вересня минулого року відбуваються постійні дебати щодо виділення допомоги Україні. 

“Ми дуже глибоко цінуємо ту допомогу, яку ми отримували всі ці 2 роки широкомасштабного вторгнення Російської Федерації. Але знов-таки, ми всі розуміємо, що всі рішення мають ухвалюватися вчасно. Коли Україна по 10, по 12 місяців просить певний вид озброєння, нам кажуть, що це не можна передавати зараз. Але потім наші ж західні партнери кажуть, ну, а чому ж не можна? Можна. І коли це передається через 7, 8, 10 місяців, минає час найкращого ефекту цього озброєння для того, щоб захистити український народ”, — сказав Чаленко.

Він зазначив, що зараз подібна ситуація повторюється з далекобійними ракетами Taurus, передача яких Україні залежить від Німеччини. 

“І на кожній стадії ми бачимо ось такий опір. Українцям потрібна допомога, українцям не потрібен опір від партнерів. І в цьому зараз ключ. Ми всі на одному боці, оскільки Україна не тільки себе захищає, Україна захищає справді світову демократію, ту свободу, на якій побудоване західне суспільство. Ці всі жертви — це жертви війни за цю свободу”, — наголосив політолог.

Читайте також: Не варто заохочувати Росію ані слабкістю рішень, ані затримками в постачанні озброєнь — звернення Зеленського у 739-й день війни

Нагадаємо, в ніч на 2 березня Росія здійснила чергову масову терористичну атаку по мирних містах України. Кремлівські окупанти запустили 17 безпілотників Shahed (“Шахед”). В Одесі російський дрон влучив у багатоповерхівку, розташовану в спальному районі. Загинули 12 осіб, із них 5 дітей.

Прямий ефір