Заборона на імпорт російської агропродукції в ЄС допомогла б знизити напругу серед європейських фермерів, — Ченцов

Иллюстративное фото. Фото: gettyimages.com

Заборона на імпорт російської сільгосппродукції в країни Європейського Союзу допомогла б знизити напругу серед європейських сільгоспвиробників. Про це сьогодні, 21 лютого, на пресконференції в Брюсселі розповів представник України при ЄС Всеволод Ченцов, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

Ченцов наголосив, що торгівля аграрною продукцією — це складне питання. Російська Федерація активно маніпулює цією проблематикою і на рівні ООН, в інших організаціях. При цьому РФ продовжує експорт своєї аграрної продукції, зокрема зерна, до деяких країн ЄС.

“Ми поставили це питання гостріше — неприйнятно, коли польські фермери борються з українським продуктом у той час, коли [в Європу] імпортується значна кількість російської продукції. Є підтримка на рівні держав-членів. Це може бути дуже важливим елементом врегулювання проблеми. Якщо закриється російський експорт, то моментально буде знижено напругу, навантаження на виробників”, — сказав представник України при ЄС.

Нагадаємо, що Європа ввела санкції проти РФ, проте не обмежила імпорт її агропродукції. У підсумку, в 2023 році імпорт російських зернових до ЄС зріс у 10 разів. Серед головних споживачів — Іспанія, Італія, Бельгія, Греція і Латвія.

Сушею зерно потрапляє з РФ до ЄС через країни Балтії та Білорусь. У лютому в 16 містах Латвії фермери вийшли на акцію протесту з вимогою негайної заборони імпорту продукції з Росії та Білорусі в ЄС. З фермерами солідарний міністр транспорту Латвії Каспарс Брішкенс, який визнав, що підконтрольна латвійському Мінтрансу компанія LDz cargo є найбільшим латвійським перевізником зерна з Росії.

Прямий ефір