За повної підтримки всіх країн ЄС: Євросоюз погодив виділення Україні 50 млн євро

Ілюстративне фото: ap.org

Країни ЄС погодили пропозицію Єврокомісії надати Україні 50 млрд євро фінансування протягом наступних чотирьох років. Про це сьогодні, 30 листопада, заявив європейський комісар з питань бюджету Йоганнес Ган, інформує FREEДОМ.

Він наголосив, що пропозиція Єврокомісії надати Україні 50 млрд євро кредитів і грантів не заперечується жодною з країн ЄС.

“Головне — це підтримка України. Це ніхто не заперечує за масштабом допомоги”, — сказав Ган.

Читайте також: Щорічна конференція Європейського оборонного агентства — про що заявили Шарль Мішель та Урсула фон дер Ляєн (ВІДЕО)

Нагадаємо, влада ЄС створила механізм для стабілізації фінансування бюджету України. Він передбачає фінансування на суму 50 млрд євро протягом наступних чотирьох років. Щоб ініціатива почала діяти, необхідне збільшення бюджету ЄС, яке мають підтримати всі 27 держав-членів ЄС. Але Угорщина до сьогоднішнього дня блокувала цей процес.

Також у Брюсселі сьогодні завершилася щорічна конференція Європейського оборонного агентства. Президент Європейської Ради Шарль Мішель закликав до створення оборонного союзу, наголосивши, що це допоможе підтримувати Україну, і водночас забезпечить власну безпеку Європи. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що стратегічний підхід до оборонної промисловості Європейського Союзу має враховувати майбутню інтеграцію України до ЄС.

Прямий ефір