За час зустрічей у форматі “Рамштайн” створено п’ять коаліцій для допомоги Україні — нові ініціативи

Онлайн засідання "Рамштайн-17". Фото: mil.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський прокоментував ініціативу Німеччини та Франції про створення коаліції протиповітряної оборони (ППО) для захисту України, яка допоможе ефективніше протистояти російським ракетним обстрілам. Глава держави зазначив, що посилення ППО є найкращою стратегічною інвестицією в безпеку країни, інформує FREEДОМ.

Також Зеленський додав, що наступного року Україна позбавить Росію переваги в повітрі та скине її зі свого неба.

“Насамперед кожна система ППО і кожна ракета, надана Україні, рятує життя. По-друге, до кожного великого міста і регіону, які будуть повністю закриті надійним повітряним щитом, зможе повернутися з-за кордону більше людей: потенційно — мільйони… По-третє, що сильнішою є наша ППО, то більшим буде успіх України в Чорному морі, то більшим буде морський експорт, і то кращим буде захист свободи судноплавства та більша стабільність… По-четверте, кожна додаткова система ППО і ракета заощаджує ресурси, які інакше будуть потрібні для відновлення зруйнованих об’єктів, критичної інфраструктури, енергосистем, електропостачання тощо. По-п’яте, позбавлення Росії можливості тероризувати Україну ракетами і безпілотниками змусить агресора відмовитися від цієї тактики, що сприятиме наближенню перемоги”, — написав президент України в соціальній мережі Х.

Загалом за півтора року проведення зустрічей у форматі “Рамштайн” було створено п’ять коаліцій, які допомагають Україні. Наприклад, сферу IT-підтримки курує Естонія. Вона надала пів мільйона доларів на додаток до зобов’язань Люксембургу, який виділив 10 млн євро.

У Міністерстві оборони України запевнили, що контролюють надання військової допомоги союзників. Очільник оборонного відомства Рустем Умєров під час засідання “Рамштайна” запросив міністрів оборони країн-партнерів приїхати до України, щоб переконатися — надана підтримка використовується ефективно і наближає день української перемоги.

“Було оголошено про створення коаліцій спроможностей. Наразі їх п’ять: авіаційна, ППО, танкова, артилерійська і коаліція морської безпеки. Кожну з цих п’яти стратегічних коаліцій очолює одна або дві держави. До складу кожної коаліції входить від 5 до 20 інших країн”, — повідомив тимчасовий виконувач обов’язків директора департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міноборони України Геннадій Коваленко.

Читайте також: Коаліція захисту українського неба: підсумки засідання у форматі “Рамштайн” обговорили експерти

Нагадаємо, у вчорашньому 17-му засіданні у форматі “Рамштайн” уперше брав участь головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний. За словами військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив” Олександра Коваленка, це було сюрпризом.

Прямий ефір