“Безпрецедентний випадок”: чим зумовлена присутність Залужного на “Рамштайн-17”, пояснив Коваленко

Засідання "Рамштайн-17". Фото: facebook.com/CinCAFU

У вчорашньому 17-му засіданні у форматі “Рамштайн” уперше брав участь головнокомандувач Збройних сил України генерал Валерій Залужний. Це було сюрпризом. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“З одного боку, я не очікував якихось сюрпризів від “Рамштайна”, тієї номенклатури, яку ми отримуватимемо за результатами, і так і вийшло. Номенклатура цілком очікувана. Жодних глобальних номенклатурних сюрпризів. Інший сюрприз — присутність Валерія Залужного на цій зустрічі. Це безпрецедентний випадок, оскільки раніше головнокомандувач ЗСУ не був присутній на подібного формату зустрічах. Це зумовлено тим, що, я більш ніж упевнений, необхідна експертна думка щодо всього необхідного станом на кінець 2023 року, перспективу 2024 року. Тобто думка безпосередньо з позиції самого Генерального штабу ЗСУ щодо необхідної номенклатури”, — сказав він.

Оскільки, як вважає оглядач, є низка моментів, на які було витрачено час даремно, замість того, щоб акцентувати увагу і тиск усіх рівнів на отриманні зовсім інших екземплярів за номенклатурою впродовж зустрічей 2022-2023 років. Наприклад, Leopard 1.

“На мій погляд, Leopard 1 — це помилкове придбання. Замість того, щоб погоджуватися з отриманням цих картонних танків, ми могли б зробити акцент і максимально посилити тиск на отриманні Leopard 2, або більшої кількості танків Challenger 2. Або акцентувати увагу на зусилля з отримання іншої номенклатури — Challenger 1”, — висловив думку Коваленко.

Читайте також: Коаліція ППО для захисту України і сигнал Путіну: підсумки “Рамштайн-17”, що відбувся

Нагадаємо, як повідомив президент Володимир Зеленський, за підсумками засідання у форматі “Рамштайн” Україна отримає нові пакети підтримки — снаряди і ракети, РЕБ і дрони, а також очікується посилення ППО України.

Прямий ефір