З погляду глобальної стратегії Путін зазнав колосальної поразки, — Мережко

Володимир Путін. Фото: ukrinform.ua

Російський президент Володимир Путін отримав суттєвого ляпаса в дипломатичному, військово-політичному та геостратегічному плані. Про це сьогодні, 5 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України, голова комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

“З точки зору глобальної стратегії Путін зазнав колосальної поразки. Як основний аргумент агресії проти України він якраз висував тезу, що Росія повинна убезпечити себе від розширення НАТО. І який результат? Навпаки, НАТО розширюється, тому що такі традиційно нейтральні держави, як Швеція і Фінляндія, які десятиліттями не вступали до НАТО і дотримувалися політики нейтралітету, прийняли рішення максимально швидко вступити в НАТО. Цього факту вже достатньо для того, щоб показати, що як стратег Путін зазнав повної поразки, а його аргументація виявилася чистою брехнею”, — зауважив він.

Мережко висловив думку, що Путін спробував маніпулювати причиною і наслідком, перекрутити все.

“Причина була зовсім в іншому. По-перше, те, що за своєю природою Росія — дуже агресивна імперія геноциду, по суті кажучи, імперія, яка створює загрозу для інших країн. Джордж Кеннан не випадково говорив, що для Росії її сусіди або вороги, або васали. Ось це логіка імперії. Це перша причина агресивної імперії. А друга причина це те, що якраз Україна не встигла вступити в НАТО. Якби ми свого часу після саміту в Бухаресті отримали зелене світло і вступили в НАТО, то Росія не наважилася б напасти на Україну”, — пояснив він.

Народний депутат додав, що членство в НАТО досить добре захищає такі невеликі держави, як Естонія і Латвія.

Читайте також: До падіння путінського режиму ще далеко, але Росія близька до “традиційної смути”, — Самусь

Нагадаємо, в Осло закінчилася неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. І для України є хороші новини за її підсумками. Зокрема було заявлено, що держава має отримати новий формат співпраці з Північноатлантичним альянсом.

Прямий ефір