Євросоюз готує 12-й пакет санкцій проти Росії — деталі

Європейський Союз почав готувати 12-й пакет санкцій проти Росії. Він може з’явитися в першій половині жовтня або може бути оголошений під час саміту ЄС-США, запланованого на наступний місяць, дата якого поки не встановлена. Про це сьогодні, 18 вересня, пише Bloomberg, повідомляє FREEДОМ.

Нові заходи, ймовірно, передбачатимуть довгоочікуване рішення використовувати прибуток, отриманий від заморожених активів центрального банку РФ, для допомоги Києву. Також група країн-членів, зокрема Польща і держави Балтії, хочуть піти ще далі, сказали джерела видання, і закликали до додаткових обмежень щодо газу та IT-послуг. Крім того, у своїй пропозиції вони хотіли б запровадити санкції проти ядерного сектору Росії, хоча такі спроби вже неодноразово зустрічали опір, оскільки проти них виступає занадто багато країн-членів.

Нові заходи можуть містити й версію ЄС майбутньої заборони G7 на російські алмази. Більш ранні спроби запровадити санкції проти російських дорогоцінних каменів у Європі зустріли опір з боку провідних держав-імпортерів, наприклад, таких, як Бельгія. Вони стверджували, що проста заборона без глобальної угоди просто перемістить прибуткову торгівлю дорогоцінним камінням в інші місця. Тому, найімовірніше, новий пакет також міститиме подальші кроки щодо обмеження можливості Російської Федерації обійти обмеження Євросоюзу через треті країни, такі як Об’єднані Арабські Емірати та Туреччина.

Читайте також: Ключовий крок у протидії обходу санкцій Росією — посилення контролю за експортом, — Ус

Нагадаємо, всі країни Балтії закрили в’їзд на свою територію для автомобілів з російськими номерами. Аналогічне рішення планує ухвалити Фінляндія.

Прямий ефір