Європарламент виступає за підтримку України — у Страсбурзі відбулися дебати (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Оборонні бюджети країн Європейського Союзу зросли на 20% порівняно з минулим 2023 роком, як і оборонно-промислові виробничі потужності. Але необхідно зробити більше. Насамперед для того, щоб забезпечити Україну військовою амуніцією. Про це сьогодні, 28 лютого, говорили на дебатах з питань оборони та безпеки в Європейському парламенті у Страсбурзі (Франція). Про що ще йшлося, дізнавався спеціальний кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі Віталій Сизов.

На дебатах президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала, що заморожені російські активи треба використати для закупівлі озброєння для України, а в Києві має з’явитися спільний з Євросоюзом Центр промислових інновацій.

“І крім цього, я б хотіла, щоб ми мислили ширше. Настав час почати розмову про використання непередбачених доходів від заморожених російських активів для спільних закупівель військового обладнання для України. Не може бути кращого символу і кращого застосування цих грошей, щоб зробити Україну і всю Європу безпечнішим місцем для життя. У підсумку йдеться про те, щоб Європа взяла на себе відповідальність за свою власну безпеку… З підтримкою наших партнерів або без неї ми не можемо дозволити Росії перемогти”, — заявила фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії підтримала ініціативу про створення посади єврокомісара з питань оборони для поліпшення координації в цій сфері.

“Оборонна промисловість Європи потребує доступу до капіталу. Я хотіла б закликати наших державних і приватних кредиторів підтримати нашу оборонну промисловість і зокрема малий і середній бізнес. Крім того, малий і середній бізнес — це основа нашої промисловості. Це рушійна сила інновацій і найважливіший фактор єдиного ринку. І ця тема потребує пильної уваги. Ось чому я особисто підтримую призначення комісара з питань оборони в наступну комісію”, — сказала фон дер Ляєн.

Багато депутатів підтримують появу нового єврокомісара, який би міг узяти на себе відповідальність за оборону Євросоюзу, але дехто вважає, що наразі краще зосередитися на постачанні боєприпасів і військової амуніції для України.

“Найбільша перешкода — це те, що наразі у нас недостатньо компетенцій для цієї оборонної позиції. Але загалом, щоб приділяти більше уваги, бути масштабнішими, давати більше видимості, я думаю, що було б дуже важливо мати кращу точку координації та співробітництва в цій галузі. Як ми бачили під час коронакризи, ЄС зміг організувати спільні закупівлі, показав, що насправді, якщо є політична воля, якщо є воля до прагматизму, ЄС може організувати свої структури по-іншому. І думаю, щось подібне має бути організовано для закупівель озброєння для спільного постачання до України тощо. І тут, можливо, нам потрібен більше комісар з боєприпасів, ніж з оборони”, — висловилася депутатка Європарламенту Віола фон Крамон.

Після дебатів щодо оборони перед депутатами зі зверненням виступила вдова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія Навальна. На прикладі свого чоловіка вона переконувала європейських депутатів, що перемовини з нинішнім керівництвом Росії неможливі.

Читайте також: Якщо не зупинити Путіна зараз, він розширюватиме агресію, — Зеленський

Прямий ефір