Європа готується до довгострокового протистояння з Росією, — Попов

Ігор Попов. Фото: Facebook / Igor Popov

Європа готується до довгострокового протистояння з Російською Федерацією. Про це сьогодні, 21 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

“На Мюнхенській конференції багато говорилося про те, що Європа готується до довгострокового, багаторічного протистояння з Російською Федерацією, про загрози можливої агресії з боку російської армії. І дійсно, країни Балтії, Сувалкський коридор розглядаються як той напрямок, на який Росія може спрямувати свій потенційний удар”, — сказав він.

Попов нагадав, що Балтійське море вже стає внутрішнім морем НАТО. Росії дозволяється торгівля згідно з міжнародними законами, але дуже швидко може бути обмежено проходження бойових кораблів після вступу Фінляндії, а потім Швеції до НАТО.

“Тобто коридор, який залишається в нейтральних водах, доволі вузький, й країни НАТО залишають за собою право огляду торгових суден для того, щоб виявляти проходження санкційних товарів. Тому для Росії, яка, як вона сама любить повторювати, 300 років тому “прорубала вікно в Європу” після Північної війни, це становить загрозу. Тобто Росії може залишитися тільки північний порт Мурманськ, а торгівля навіть з Усть-Луга, у разі, якщо Росія почне нову війну, це все може бути дуже швидко заблоковано в Балтійському морі. І Росія це розуміє. І вона зазнає поразки в Чорноморському басейні, втрачає бойові кораблі, вона закрита в Балтійському морі, й тому морські операції Росії дедалі більш обмежені”, — сказав експерт.

Читайте також: Бункери і “зуби дракона” на кордонах: країни Балтії створюють лінію оборони на випадок вторгнення Росії (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж, лінія оборони, яку зведуть країни Балтії на найуразливішій ділянці східного флангу НАТО, є лише одним з елементів стримування Росія. Він буде ефективним виключно у комплексі з іншими елементами. Водночас це і демонстрація готовності захищатися.

Прямий ефір