НАТО демонструватиме Росії свою присутність на східних кордонах, — Джердж

Військовий НАТО. Фото: nato.int

Лінія оборони, яку зведуть країни Балтії на найуразливішій ділянці східного флангу НАТО, є лише одним з елементів стримування Росія. Він буде ефективним виключно у комплексі з іншими елементами. Водночас це і демонстрація готовності захищатися. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Насправді це демонстрація Російській Федерації, що країни Балтії захищатимуться. Країни НАТО разом захищатимуться. Раніше у Брюсселі не було рішень щодо розміщення якихось додаткових сил на східних флангах НАТО. Та армія, яка була в Естонії, Латвії, Литві, влаштовувала, відповідала ситуації”, — коментує гість ефіру.

Він нагадав, що НАТО намагалося будувати відносини з РФ на засадах партнерства, Росія була учасником програми “Партнерство заради миру”. Але наразі ситуація змінилася.

“Росія все змінила: напала на Україну. Фактично Росія порушила близько 400 міжнародних та українських законів, які регулювали наші відносини. Зараз все змінилося, і НАТО демонструватиме Росії свою присутність на східних кордонах з тим, щоб запобігти можливому нападу, попередити війну, щоб продемонструвати, що ставлення до безпеки та захисту дуже серйозне. І елемент зміцнення кордону — це лише один із моментів такої демонстрації”, — вважає Сергій Джердж.

Читайте також: Росія є і буде загрозою, але ми — сильніші: інтерв’ю з міністром оборони Естонії Ханно Певкуром

Нагадаємо, експерт з питань національної безпеки Іван Варченко висловив думку, що відбулася найсерйозніша, суттєва еволюція готовності країн НАТО протистояти загрозам з боку РФ. Члени Північноатлантичного альянсу готові до швидкої відсічі й жорсткої реакції на агресію Росії.

Читайте також: Естонія не вірить заяві Путіна про ненапад на країни Балтії й активно зміцнює оборону — що відомо (ВІДЕО)

Прямий ефір