Європейський Союз має намір наростити оборонно-промислове виробництво. Відповідно до нової оборонної стратегії, Євросоюзу необхідно мати можливість масового виробництва, зокрема боєприпасів і безпілотників. Європа також має захистити свій доступ до морського, повітряного, кібернетичного та космічного простору. Водночас Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) значно прискорила постачання снарядів Росії, повідомили в уряді Південної Кореї, повідомляє FREEДОМ.
Європа активно готується нарощувати оборонну промисловість. За даними Bloomberg, уже найближчими тижнями Європейська комісія збирається презентувати нову стратегію. Згідно з нею, планується створити Раду з оборонно-промислової готовності, яка координуватиме інвестиції у військово-промисловий комплекс (ВПК) і контролюватиме ланцюжки військових постачань. Таким чином ЄС збирається забезпечити близько половини своїх закупівель оборонної системи всередині блоку до 2035 року.
“Геополітичні події вказують на нагальну необхідність для Європи взяти на себе підвищену відповідальність за власну безпеку і підготуватися до ефективної протидії всьому спектру загроз, з якими вона стикається. ЄС повинен продовжувати ставати сильнішим гравцем у сфері безпеки й оборони, а отже, і більш здатним постачальником безпеки не тільки для своїх громадян, але й на благо міжнародного миру та безпеки”, — з проєкту майбутнього документа про оборонну стратегію ЄС у публікації агентства Bloomberg.
Тим часом країна-агресор у перегонах озброєнь не збавляє обертів. Як повідомляє міністр оборони Південної Кореї Шин Вон Сік у коментарі Yonhap News, північнокорейські військові заводи працюють на повну потужність, щоб постачати зброю в Росію. За його словами, Північна Корея відправила в Росію близько 6 700 контейнерів після саміту лідерів обох країн у вересні. В обмін, як стверджує міністр, Пхеньян отримує сировину для виготовлення снарядів, а також продовольство та інші предмети першої необхідності.
“У той час, як збройові заводи Північної Кореї працюють на 30% потужності через брак сировини та електроенергії, деякі заводи працюють на повну потужність — ті, які переважно виробляють зброю і снаряди для Росії. Поки неясно, якою мірою Росія запропонує технології, пов’язані з літаками та наземною технікою, які шукає Північна Корея. Однак якщо Росія продовжить отримувати більше боєприпасів з Північної Кореї, обсяг передачі технологій може збільшитися”, — пояснив міністр оборони Південної Кореї Ши Вон Сік в інтерв’ю виданню Yonhap News.
У головному управлінні української розвідки вважають, що якщо порівнювати потенціали Росії та країн-членів Північноатлантичного альянсу, то це буде точно не на користь держави-агресора. Крім того, Україна також працює над тим, щоб зміцнювати власні спроможності. Водночас аналітики стверджують, що диктатурам легше мобілізувати оборонну індустрію.
“Вони готові наступати на горло цивільним, соціальним, економічним програмам, аби ВПК Російської Федерації працював. Країни Європейського Союзу математично більші за економікою, але ВПК у них маленький, на жаль, і дуже довго розвивається, довго розгойдується”, — наголосив військовий аналітик, співробітник Служби безпеки України (2004-2015 рр.) Іван Ступак.
Зі свого боку, прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що Європі необхідно більше витрачати на військову промисловість, щоб стримати російську агресію. Для цього варто обмежити витрати на соціальне забезпечення і скоротити податки. Про це вона сказала в інтерв’ю Financial Times. Данія стала першою країною, що не входить до “Великої сімки” (G7), яка підписала угоду з Україною про гарантії безпеки.
Читайте також: Офіс оборонних інновацій у Києві відкриє Євросоюз, — фон дер Ляєн