Вся західна допомога надається Україні лише після чіткого обґрунтування мети — очікуваного кінцевого результату. Це стосується й 1 млн боєприпасів, які зобов’язався поставити Євросоюз. Таку думку у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.
“Коли ми говоримо про 1 млн снарядів, знову ж таки йде чітке обґрунтування: навіщо вони потрібні, йдуть калькуляції. Якщо ці калькуляції незрозумілі, то, звісно, такого рішення немає. Я думаю, що є якийсь очікуваний кінцевий результат цієї кампанії, яку буде проведено на підставі такої кількості боєприпасів. Я думаю, що це те, в чому нас підтримує Європа: вихід на межі 1991 року”, — прокоментував гість ефіру.
Він також зазначив, що хоч би як важко приймалися Заходом рішення про надання Україні тих чи інших озброєнь, якщо вони ухвалені, то будуть реалізовані.
“Це один із принципів, наприклад, роботи в Північноатлантичному альянсі. Там, якщо ти кажеш: “Так, я це зроблю”, то ти це робиш. Фактично робиш, не вдаєш… Наші потреби зрозумілі. Наразі адаптується та розвивається весь необхідний потенціал для того, щоб це забезпечити, щоб ці снаряди нам дати”, — упевнений Андрій Риженко.
Читайте також: Війна Росії проти України на виснаження стає битвою спротиву, — Столтенберг
Нагадаємо, країни Євросоюзу прискорять процес ухвалення закону про збільшення виробництва боєприпасів для України. Йдеться про мільйон артилерійських снарядів. Ініціативу підтримала більшість депутатів Європарламенту. Раніше Брюссель затвердив план передачі боєприпасів: на першому етапі країни Євросоюзу передадуть Києву снаряди зі своїх складів, на другому — боєприпаси зі спільних закупівель, третій передбачає виробництво снарядів. Це дозволить оборонній промисловості Європи впоратися з обсягами постачань.
Читайте також: Мільйона снарядів від Євросоюзу Україні вистачить на 5 місяців бойових дій — оцінка експерта