Яких кроків від НАТО очікує Україна — деталі за підсумками перемовин Зеленського і Столтенберга (ВІДЕО)

Єнс Столтенберг і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

150 млрд дол. допомоги надали Києву країни НАТО з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це заявив Єнс Столтенберг під час свого візиту до Києва. Генсек НАТО і президент Володимир Зеленський обговорили чергову зустріч у форматі “Рамштайн”, виділення Україні нових пакетів військової допомоги та прийдешній саміт НАТО у Вільнюсі, інформує FREEДОМ.

До столиці України Єнс Столтенберг прибув уперше від початку повномасштабного вторгнення Росії. Він запевнив, що НАТО допомагатиме Києву до перемоги на полі бою. 

“Російська агресія — це токсична система, яка має бути зупинена. Ми зійшлися на тому, що мир дуже важливий. І тому я вітаю мирний план президента Зеленського, ми будемо продовжувати зміцнювати українські Збройні сили. Ми повинні забезпечити якомога потужніші можливості української безпеки”, — заявив він. 

Ба більше, Столтенберг упевнений, що по праву місце України — в НАТО. 

“Скажу чітко — Україна має право бути в євроатлантичній сім’ї, її місце по праву в НАТО, і ми допоможемо зробити це можливим”, — запевнив генсек Альянсу. 

Україна, крім поставок озброєння, чекає від Альянсу ухвалення пакета гарантій безпеки на шляху до членства в НАТО. 

На запитання журналістів про те, чи може Київ погодитися на альтернативні пропозиції, президент Володимир Зеленський заявив — Україну влаштує тільки чіткий план, який забезпечить мир у країні.

“Ми чекаємо саме кроки, кроки вперед. І дуже конкретні. Ми хотіли б розуміння для себе, для нашої держави, для суспільства, що Україна буде в НАТО. Ми про це почали говорити з паном генеральним секретарем. Нам потрібно щось більше, ніж той формат відносин, у якому ми сьогодні перебуваємо. Ми високо цінуємо, що країни-союзники підтримують нас зброєю, але хочемо розуміти, коли Україна буде в НАТО”, — акцентував Зеленський. 

Вступ країни до НАТО не тільки зміцнить армію країни, а й захистить мирне населення України від щоденного ракетного терору, репресій на окупованих територіях, катувань і вбивств, наголошує віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

“Рішення щодо членства, оборонної допомоги Україні чи інших питань, які обговорюватимуться й ухвалюватимуться на саміті НАТО у Вільнюсі, мають відповідати рівню загроз і викликам даного моменту. Справа не тільки в тому, що повномасштабна війна Росії проти України триває вже понад рік. Річ у тім, що це війна на знищення, терор проти цивільного населення”, — наголосила віцепрем’єр-міністерка. 

Україна і НАТО не повинні йти на поступки Москві, впевнені представники більшості країн-членів Альянсу. Наприклад, Естонія підтримує ухвалення на майбутньому липневому саміті організації конкретного плану, реалізувавши який Україна стане членом Північноатлантичного альянсу.

“Ми повинні також посилити санкції проти Росії, знизити стелю цін на російську нафту і продовжувати ізолювати агресора так, щоб ціна війни для нього зростала”, — сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна. 

Єнс Столтенберг запросив Володимира Зеленського на саміт у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня. У якому форматі президент України візьме участь у заході, онлайн чи офлайн, стане відомо напередодні саміту.

Читайте також: “Місце України по праву в НАТО”: ключові заяви Зеленського і Столтенберга після зустрічі в Києві (ВІДЕО)

Як повідомлялося, 20 квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прибув із візитом до Києва. На думку військового оглядача Владислава Селезньова, приїзд генсека НАТО свідчить про те, що Північноатлантичний альянс продовжує підтримувати Україну на всіх фронтах — як технічно, так і на дипломатичному рівні.

Прямий ефір