Якщо ми дозволимо Путіну перемогти, всі ми заплатимо набагато вищу ціну, — Столтенберг

Єнс Столтенберг. Фото: ap.org

Перемога Путіна у війні проти України зробить світ більш небезпечним: він чи інші авторитарні лідери знову застосують силу для досягнення своєї мети. Про це в п’ятницю, 25 листопада, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції перед зустріччю глав МЗС країн Альянсу в Бухаресті, передає FREEДОМ.

“Якщо ми дозволимо Путіну перемогти, всі ми заплатимо набагато вищу ціну на довгі роки вперед… Не буде міцного миру, якщо переможе агресор. Якщо гноблення та самодержавство переважають над свободою та демократією. Більшість війн закінчуються переговорами. Але те, що відбувається за столом переговорів, залежить від того, що відбувається на полі бою. Тому найкращий спосіб підвищити шанси на мирне рішення — підтримати Україну”, — наголосив генсек НАТО, запевнивши, що Альянс продовжуватиме цю підтримку стільки, скільки потрібно.

Столтенберг зазначив, що через війну з труднощами, зокрема зі зростанням цін на енергоносії та продукти харчування, зіткнулася Європа та весь світ, але наголосив: у той час, коли Захід розплачується за війну Росії проти України грошима, українці розплачуються кров’ю.

“Те, що ми спостерігаємо останні кілька місяців, — це жахливі напади на мирних жителів, житлові райони, найважливішу цивільну інфраструктуру, а також на школи та лікарні з великою кількістю жертв серед цивільного населення. Навмисне завдання ударів по цивільній інфраструктурі та цивільному населенню є воєнним злочином, і тому дуже важливо провести розслідування, встановити всі факти”, — заявив Столтенберг.

Читайте також: До повної перемоги готові підтримувати Україну країни-союзниці — деталі про нові пакети допомоги (ВІДЕО)

Прямий ефір