Як зміниться ситуація на фронті після поставок західних танків — аналіз Коваленка

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

У зоні бойових дій танки західного зразка будуть застосовуватися не штучно, а в складі рот, батальйонів та інших підрозділів залежно від поставлених завдань. Про це сьогодні, 25 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Якщо йдеться про контрнаступ, про прорив лінії оборони противника, про танкові бої з противником, то в цьому випадку використовується танковий полк або бригада. Певні якісь локальні моменти будуть вирішуватися силами роти, по суті, до батальйону”, — пояснив він.

Коваленко звернув увагу, що, крім дальності стрільби танків та їхньої броні, необхідно звертати увагу й на інші характеристики техніки.

“Наприклад, це тиск на ґрунт. Така характеристика, між іншим, дуже навіть впливає на ефективність застосування танка на тих чи інших ґрунтах. І, наприклад, якщо ми говоримо про Abrams, то він має один із найвищих показників тиску на ґрунт, і застосування його на низці локації недоцільне, оскільки він просто під час танкових боїв у полі просто загрузне там, де, наприклад, не загрузне техніка радянського зразка Т-72, Т-80 або там, де не загрузне той самий Leopard 2 або Leclerc”, — зазначив військово-політичний оглядач.

Саме з цих причин, за словами Коваленка, обиратимуть напрямки, на яких застосовуватимуться ті чи інші види танків.

“Перспективні для контрнаступу зараз три плацдарми. І, наприклад, для рішучих дій по одному з плацдармів достатньою мірою буде однієї бригади. Слід розуміти, що це до сотні танків”, — вважає він.

Він зауважив, що основний потенціал становитимуть танки Leopard 2.

“Для того, щоб максимально ефективно скористатися цим ресурсом, який є у нас у наявності, а саме танки західного зразка, нам хоча б до трьох бригад необхідно сформувати для того, щоб наш контрнаступ був настільки потужним за своїм потенціалом, що його просто неможливо було б ворогові зупинити”, — висловив експерт думку.

Коваленко уточнив, що три бригади — це близько 300 танків.

Читайте також: 31 танк Abrams дадуть США Україні — офіційна заява президента Байдена

Прямий ефір