Ядерну зброю до Білорусі ще не ввезли, — Красуліна

Ілюстративне фото: ТАСС

Наразі ядерної зброї в Білорусі немає. Про це сьогодні, 31 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила прессекретарка лідерки білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна.

“Наразі ми знаємо, що ядерну зброю ще не ввезено. І поки немає навіть даних про те, що розпочато будівництво якогось сховища спеціального для цієї зброї. Тому загалом зараз фактів про те, що її привезли або перевозять, немає”, — сказала вона.

Команда Тихановської чітко відстежує не тільки переміщення кортежу самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, а й колон зі зброєю.

“У нас є велика команда розслідувачів, спостерігачів, які повідомляють про такі речі. Ми завжди знаємо, куди переміщаються колони зі зброєю. Ось чому ми говоримо, що ядерної зброї поки що немає”, — пояснила Красуліна.

Прессекретарка Тихановської вважає, що потрібно намагатися донести президенту РФ Володимиру Путіну та Лукашенко про те, що будь-яке застосування ядерної зброї призведе до катастрофічних наслідків не тільки для Білорусі, а й для Росії.

“Потрібно розуміти, що ми маємо справу з абсолютно неадекватними диктаторами, які, власне, можуть використовувати таку зброю. Тому потрібно діяти разом і заздалегідь попереджати диктаторів про те, що для них це не буде безвідповідальним з боку цивілізованого світу. Ми повинні дуже чітко говорити про те, що за будь-якої спроби що-небудь використати з ядерної зброї з території Білорусі, у будь-якому разі відповідь буде завдано не тільки по базах на території Білорусі, а й по території Росії. Тому що абсолютно очевидно, що на цих базах перебуватиме ядерна зброя під контролем Росії”, — зазначила вона.

Читайте також: Розміщення ядерної зброї в Білорусі: реальна загроза чи демонстрація Путіним “м’язів” — розбір експертів

Нагадаємо, документи про розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі підписали міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу і міністри оборони Білорусі Віктор Хренін 25 травня. Спорудження сховища для російської ядерної зброї має бути завершено до 1 липня 2023 року.

Читайте також: Які наслідки для Білорусі матиме розміщення ядерної зброї на території країни — аналіз

Прямий ефір