Взимку Україна зосередиться на обороні, виняток — лівобережжя Херсонської області — оцінка аналітика

Українські морські піхотинці на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Україні необхідно зосередитися на будівництві фортифікаційних споруд, які дадуть змогу тримати оборону в умовах зимового наступу, що планується ворогом. Про це, пославшись на відповідну заяву президента України Володимира Зеленського, сказав в ефірі FREEДОМ військовий аналітик Олексій Гетьман.

Водночас він вважає, що лівий берег Херсонської області буде винятком. Тут Силам оборони України належить створювати плацдарм.

“Де ми можемо займатися не оборонними питаннями, а наступальними — це лівий берег Дніпра біля Херсона, там, де ми плануємо створити плацдарм, куди можна перекидати війська у великих кількостях та проводити наступальні дії”, — каже гість ефіру.

За його оцінкою, плацдарм повинен бути квадратом 20 на 20 км, тобто довжиною 20 км вздовж Дніпра і глибиною 20 км від Дніпра.

“Тоді можна будувати швидко ті самі понтонні переправи, переправляти техніку. На таку відстань ми можемо гарантувати безпеку переміщення військ принаймні від російської артилерії. Все інше перехоплюватимемо, збиватимемо вже засобами протиповітряної оборони. А ось артилерію треба відсунути від берега хоча б на 20 кілометрів — тобто на дальність пострілу ствольної російської артилерії”, — пояснив Олексій Гетьман.

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, на Херсонському напрямку Сили оборони й надалі утримують зайняті позиції на лівобережжі Дніпра, ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневої поразки тилам росіян.

Прямий ефір