Витримає пряме влучання снаряда — підземні автономні бункери зі зручностями виготовляють харків’яни (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Харківські винахідники розробили проєкт “Схов” і вже виготовляють автономні бункери для захисту від російських обстрілів. Вони відповідатимуть світовим стандартам. Водночас всередині залізних контейнерів буде домашня обстановка і комфорт, два виходи і абсолютна автономність. Люди, які перебуватимуть всередині, зможуть тривалий час перечікувати загрозу російських атак, перебуваючи в безпеці, повідомляє FREEДОМ.

Чотири людини в такому бункері почуватимуться комфортно і безпечно. У ньому є коридор, ванна кімната, кухня і спальня з двоярусними ліжками. Крім того, нижче рівня підлоги обладнають технічні приміщення.

“Тут ми бачимо побутове приміщення, в якому у нас підлога буде на цьому рівні. Під підлогою ми ховаємо баки з водою, насоси для каналізації та водопостачання. Робимо розводку електромережі, потім підлогу ми зашиваємо та робимо люки для того, щоб у спальні та на кухні був доступ до підпілля та зберігання речей”, — розповів співзасновник проєкту “Схов” Олексій Суслін.

Площа такого сховища 17 квадратних метрів. Металоконструкції мають антикорозійне покриття та утеплені мінеральною ватою. Розробляли проєкт сім місяців. Для роботи над кожною системою запросили фахівців. За словами проєктувальників, підземний бункер витримає пряме влучання артилерійського снаряда.

“Він розрахований на захист від влучання важкої артилерії, снарядів 152-го калібру та інших, але взагалі його можна закопати ще глибше, вилити ще товщу плиту залізобетонну і якщо закопати на 20 метрів, та ще два метри плиту, то це від будь-якої балістичної ракети захистить”, — каже співзасновник проєкту “Схов” Олександр Чирва.

Головна ідея проєкту — безпечне місце, де є все необхідне для нормального життя. Бункер не залежить від зовнішнього світу. Там можна пробути тривалий час із водою, запасами їжі, каналізацією, не виходячи на поверхню.

“Спочатку ми зробили проєкт, зробили всі необхідні розрахунки навантажень, далі ми виготовляємо дослідний зразок, після чого визиватимемо експертну організацію, котра підтверджуватиме відповідність до технічних умов”, — пояснив директор підприємства з виготовлення металоконструкцій Тимур Фейзулаєв.

“Інші бункери, які зараз пропонуються в світі, створювались людьми, які на свій досвід не  розуміють, що таке війна. Цей же народився під час війни в Україні, у країні, яку обстрілюють всіма типами снарядів, і ми розуміємо яка ступень захисту потрібна”, — зазначає Чирва.

Подібні захисні бункери раніше виготовляли у США в період холодної війни. В американців були власні укриття глибоко під землею. Харківські ж проєктувальники вже готові виготовляти бункери для лікарень і шкіл.

Читайте також: Модульні укриття встановлюють у парках Запоріжжя — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір