Вибори до Європарламенту можуть позитивно вплинути на ухвалення рішень про посилення ППО України, — експерт

В'ячеслав Потапенко. Скріншот: uatv.ua

Вибори до Європарламенту можуть позитивно вплинути на активність євродепутатів у розв’язанні питання про посилення протиповітряної оборони України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко.

Він зазначив, що Україна має шанси отримати від країн ЄС кілька систем протиповітряної оборони Patriot (“Петріот”).

“Нам у цьому допомагає виборчий процес у Євросоюзі, у Європарламенті. І депутати готові проявляти активність… Тут проблема полягає в тому, що все-таки озброєння, системи “Петріот” та інші перебувають під управлінням військових, і потрібно багато погоджень. Але в такому випадку вибори до Європарламенту нам допомагають, привертають увагу до цього питання, шукаються способи вирішення”, — сказав Потапенко.

Він вважає, що країни Євросоюзу поступово усвідомлюють ті ризики, які безпосередньо для них несе російська агресія, тому вони все активніше залучатимуться до процесів підтримки України, у тому числі щодо постачання озброєнь.

“І що дуже важливо, це справді системи протиракетної оборони. Тому що захист цивільного населення — це, по суті, гуманітарне постачання. Тобто це, скажімо, більше навіть вписується в європейські гуманітарні концепції, аніж будь-які інші види зброї”, — сказав Потапенко.

Читайте також: Активізація і консолідація: як Європа допомагає Україні, поки в США сперечаються про підтримку Києва — думки експертів

Нагадаємо, у Європейському Союзі формується коаліція із прискореного постачання в Україну систем протиповітряної оборони (ППО). Таких домовленостей вдалося досягти низці країн під час саміту лідерів ЄС у Брюсселі, який тривав два дні. Окрім того, на заході погодили прискорити доставку зброї. Зокрема, йдеться про артилерійські боєприпаси та ракети.

Прямий ефір