Втрати в середній командній ланці стали основною проблемою російської армії — Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Армія РФ послаблена значними втратами середнього командного складу — від молодших офіцерів до полковників — на війні проти України. У різні періоди в батальйонах, бригадах, полках та дивізіях було втрачено 60-70% командирів. Це — основна проблема росармії, адже саме ця ланка є основною для ведення агресивної війни. Про це сьогодні, 1 жовтня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Саме тому в Росії достроково — раніше на пів року чи рік — випускали з училищ офіцерів. Їх практично не залишилося. Наразі позиції офіцерів подекуди обіймають люди без відповідної підготовки, але з бойовим досвідом.

“Командний склад — це основна модель, яка готує операції, веде у бій, координує роботу. Це штабний, але й оперативний центр ведення військових операцій на передньому краї”, — пояснює генерал.

За словами Маломужа, на брак командного складу у ворога накладається втрата нових видів озброєнь.

“Це і танки Т-90, Т-80, які вони залучають у різні періоди. Це ракетні системи, це самі ракети — навіть те, що вони запускають по Україні, це вже обмежена кількість і старі зазвичай. А великих запасів “Іскандерів”, наприклад, “Калібрів”, тим більше “Кинджалів” у них точно немає”, — зазначає екскерівник Служби зовнішньої розвідки України.

Усе це разом із низьким рівнем морально-психологічного стану особового складу послаблює можливості російської армії, особливо у тому, що стосується широкомасштабних наступальних операцій.

Читайте також: Російський ВПК не встигає за темпами мобілізації — аналіз (ВІДЕО)

Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що з переходом Сил оборони до наступальних операцій українські втрати зросли, але все одно вони нижчі, ніж у противника.

Прямий ефір