Російський ВПК не встигає за темпами мобілізації — аналіз (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Згідно з заявою заступника голови Радбезу РФ Дмитра Медведєва, з початку року мобілізовано понад 300 тис. росіян. Експерти вважають, що забезпечити солдатів необхідним ресурсом РФ не зможе, повідомляє FREEДОМ.

Наявність технологічних засобів грає у сучасній війні набагато більшу роль, ніж раніше. Так вважає військовослужбовець Збройних сил України Антон Петровський. На його думку, нова хвиля мобілізації у російську армію суттєво не змінить ситуацію на полі бою.

“Наприклад, якщо зараз у російському окопі сидять три солдати, то після мобілізації там сидітимуть 10 солдатів. Але якщо в цей окоп прилетить високоточний снаряд, то вони всі загинуть, незалежно від кількості”, — пояснив військовослужбовець ЗСУ Антон Петровський в інтерв’ю “24 каналу”.

З початку року до російських збройних сил прийнято понад 325 тис. осіб, заявив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв.

“Перевірка показала, що підготовка особового складу ведеться на належному рівні, військовослужбовці демонструють чудові бойові якості”, — процитувало Медведєва російське агентство “Інтерфакс”.

Однак одних бойових якостей недостатньо, щоб досягти успіху на полі бою, вважають експерти. Важливу роль відіграє техніка, а за нинішніх темпів роботи російського військово-промислового комплексу (ВПК) Росія може виробляти від 150 до 200 танків на рік.

“Протягом півтора року війни українці, згідно з даними Генштабу, знищили понад 4,5 тис. танків та майже 9 тис. одиниць іншої бронетехніки. Ми можемо говорити, що весь військово-промисловий комплекс [РФ], зокрема той, що відновлює техніку, зараз у кілька разів, а за деякими позиціями в десятки разів не встигає за тими темпами, якими українські Сили оборони цю техніку знищують”, — констатував експерт з національної безпеки Іван Варченко.

Якщо нових мобілізованих відправлять на фронт без потрібної комплектації, зброї та техніки, це буде лише “гарматне м’ясо”.

“Цю проблему вони намагаються розв’язати традиційним для себе способом: щось набрати, когось виловити по містах Росії, зліпити щось на зразок бойового підрозділу. І, не чекаючи на можливості для того, щоб їх достатньо забезпечити зброєю, технікою, щоб навчити цих воїнів, їх кидають, щоб закривати ті чи інші прогалини, які обов’язково утворюються у них на українському фронті, оскільки українські Сили оборони працюють активно”, — зазначив Варченко.

Тим часом російське видання “Комерсант” пише, що військкомати у РФ не справляються з потоком звернень від компаній з приводу військового обліку. З 1 жовтня в Росії для юридичних осіб за порушення, пов’язані з військовим обліком співробітників, різко зростуть штрафи. У деяких випадках — з 5 тис. до 500 тис. рублів. Однак у низці компаній побоюються не їх, а реакції співробітників на заходи, пов’язані з військовим обліком.

“Якщо співробітники нашого IT-департаменту, почувши про постановку на військовий облік, звільняться і поїдуть, працювати не буде кому”, — заявив “Комерсанту” представник однієї з компаній критичної інформаційної інфраструктури.

Росія розпочала підготовку до нової мобілізації влітку. Зокрема там підвищили призовний вік на 2 роки, а також ускладнили виїзд за кордон чоловікам призовного віку.

Читайте також: Кремлю потрібно постаратися, щоб придумати спосіб заманити росіян воювати в Україні, — Курносова

Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов повідомив, що з переходом Сил оборони до наступальних операцій українські втрати зросли, але все одно вони нижчі, ніж у противника.

Читайте також: На ТОТ Запорізької та Херсонської областей зберігся чоловічий контингент — він стане живим щитом для військ РФ, — правозахисник про “мобілізацію

Прямий ефір