“Всебілоруські народні збори” — це “п’яте колесо у возі”, який побудував Лукашенко в Білорусі, — Латушко

Павло Латушко. Скріншот: uatv.ua

24-25 квітня в Білорусі проходять “Всебілоруські народні збори” — з’їзд чиновників, працівників підприємств, проурядових діячів науки та культури. “Всебілоруські народні збори” — додатковий бюрократичний щабель в ієрархії влади Білорусі, який стане додатковим полем для корупції, ускладнить політичні процеси в країні. Про це сьогодні, 25 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Об’єднаного перехідного кабінету Білорусі, керівник Народного антикризового управління Павло Латушко.

“Це повне політичне фіаско [самопроголошеного президента Білорусі Олександра] Лукашенка і заявлених ним “Всебілоруських народних зборів” як конституційного органу. Жодних рішень практично ухвалено не було, за винятком військової доктрини й концепції національної безпеки, які були затверджені кілька місяців тому. Жодних рішень, політичних заяв, серйозних меседжів не було”, — сказав він.

На заході Лукашенко продемонстрував свою слабкість як політика та оратора, зазначив експерт.

“Цей захід — спектакль одного актора, коли з великими політичними монологами виступає Лукашенко. Але це — вже старий політик, який не в змозі тримати удар, тримати аудиторію протягом годин. Він не зміг учора виступити більше ніж півтори години”, — підкреслив він.

“Всебілоруські народні збори” — безглуздий орган влади, який ускладнить політичні процеси.

“У Європі немає аналогів, коли створюють над парламент — “Всебілоруські народні збори”. Виходить, що в ієрархії влади з’являється ще одна бюрократична сходинка, яка ускладнить, подовжить процеси, на це витрачатимуться великі гроші. Результату від цього ніякого”, — зазначив Латушко.

“Всебілоруські народні збори” потрібні були Лукашенку у 2020 році для того, щоб формально роздобути посаду, якщо не вдасться втримати президентське крісло.

“У 2020 році, коли було дуже багато інсайдів і на Лукашенко чинився тиск піти на транзит. Він подумав, чому б не використати “Всебілоруські народні збори”, які вже працювали, але не мали статусу конституційних, і не вписати собі туди посаду, а потім перейти на цю посаду на вимогу Кремля. Але фактично поставивши під контроль білоруське суспільство, запровадивши тоталітарну форму правління, він зміцнився у владі. І він зрозумів в останній момент, що немає сенсу давати в цей орган якісь особливі повноваження, але відмовитися від цього він уже не міг. Фактично — це “п’яте колесо у возі”, який побудував Лукашенко в Білорусі”, — роз’яснив Латушко.

Читайте також: Навіщо Лукашенко заявляє про нібито підготовку Білорусі до війни, пояснив Вячорка

Прямий ефір