Вручення “Оскара” фільму про Навального прокоментували в Офісі президента України

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк прокоментував вручення премії “Оскар” документальному фільму “Навальний” про російського опозиційного політика Олексія Навального, інформує FREEДОМ.

“Якщо “Оскар” поза політикою, як тоді розуміти документальний маніфест “Навальний”, у якому внутрішньоросійська політика ллється через край? Якщо “Оскар” поза контекстом війни в Україні та масового геноциду українців, навіщо тоді постійно говорити про гуманізм і справедливість?” — написав Подоляк у своєму Twitter сьогодні, 13 березня.

Документальний фільм “Навальний” — це робота канадського режисера Деніеля Роера. У ніч проти понеділка, 13 березня, стрічка отримала премію американської кіноакадемії “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”. Фільм показує події з життя російського опозиціонера Олексія Навального від літа 2020 року, коли його отруїли в Росії отрутою сімейства “Новачок”, до січня 2021 року, коли він повернувся на батьківщину з Німеччини, де проходив лікування. Після оголошення переможця в номінації на сцену в Лос-Анджелесі піднялася Юлія Навальна — дружина опозиціонера, який зараз перебуває в російській в’язниці.

Примітно, що кінострічка “Будинок зі скалок“, знята у співпраці між Україною, Данією, Швецією та Фінляндією, теж претендувала на здобуття “Оскара” в категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”, проте поступилася “Навальному”. Багато користувачів соціальних мереж обурені і вважають ганьбою проігнорувати фільм про українських дітей у прифронтовому місті.

Читайте також: Вийшло, що історія російського опозиційного політика цінується більше, ніж трагедія мільйонів українців у центрі Європи, — політолог про премію “Оскар”

Прямий ефір