Вийшло, що історія російського опозиційного політика цінується більше, ніж трагедія мільйонів українців у центрі Європи, — політолог про премію “Оскар”

Ігор Рейтерович. Фото: radiosvoboda.org

Американська кіноакадемія марно демонстративно проігнорувала тему розв’язаної Росією війни проти України. Присудивши нагороду фільму “Навальний”, кіноакадемія хотіла сказати кілька речей. Про це сьогодні, 13 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Ігор Рейтерович.

“Перша — вони готові і говорять насправді про політику, але вони не хочуть говорити про війну, вони розвели ці дві теми. І це насправді дуже показово, і дуже негарно з боку кіноакадемії. Тому що ви можете нескінченно заперечувати факт найбільшої війни в Європі, але це ж не означає, що люди про це не будуть думати і робити відповідні висновки. Тим паче, коли ви намагаєтеся це подати через призму аполітичності, а потім вручаєте цю премію фільму, який являє собою, кажучи голлівудською мовою, такий байопік політичного діяча і фактично піар дуже яскравий і не дуже прикритий цього політичного діяча, тоді виникають запитання стосовно вашої щирості і як ви збираєтеся подавати взагалі процедуру вручення нагород від кіноакадемії”, — сказав він.

Другий момент, на думку політолога, — це була така спроба показати, що є якась певна кількість росіян, з якими готові спілкуватися і, можливо, з ними вдасться домовитися про те, яким буде майбутній світоустрій Росії, узагалі світоустрій і міжнародні відносини.

“І ось через таку підтримку таких фільмів, зокрема, цей сигнал було передано. Я не впевнений, що він кудись дійде, тому що тут роль цієї людини, за всієї поваги до неї і розуміння, що вона справді є в’язнем путінського режиму, мені здається, вона дещо перебільшена. І, до речі, у фільмі це дуже добре видно. Він поданий там набагато більш значущим, ніж він є насправді. І його роль у російській сучасній політиці дуже сильно там перебільшена”, — каже Рейтерович.

Також він відзначив і саму промову під час отримання премії дружиною Навального.

“Можливо, ми б усе це не обговорювали, якби люди, які вийшли за цією статуеткою, зокрема дружина Навального, у своєму короткому виступі згадала про ту війну, яку її держава веде проти України. І сказала, наприклад, про те, що вона категорично проти цієї війни, вимагає її зупинити і закликала б Путіна до відповіді. Тоді це все виглядало б зовсім по-іншому, але, а так вийшло, що історія російського опозиційного політика цінується більше, ніж трагедія сотень тисяч, мільйонів людей, яка відбувається зараз у центрі європейського континенту”, — вважає Ігор Рейтерович.

Зазначимо, що вночі відбулася церемонія вручення міжнародної щорічної премії “Оскар”. Звернення Володимира Зеленського там не показали, ба більше, відмовили президенту України. Головну премію отримав документальний фільм “Навальний” про російського опозиціонера Олексія Навального. Його дружина, яка отримувала приз, не сказала зі сцени ні слова ні про Україну, ні про розв’язану Росією війну.

Читайте також: Як світові знаменитості підтримують Україну — імена, заяви, діяльність (ВІДЕО)

Прямий ефір