Війну РФ проти України багато американських політиків розглядають у контексті глобальної конкуренції США і Китаю — деталі від Попова

Прапори США та Китаю. Фото: zn.ua

Війну Росії проти України багато американських політиків розглядають і оцінюють у контексті глобальної конкуренції США і Китаю. Про це сьогодні, 4 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

Він зазначив: росіяни розуміють, що Китай використовує Росію та побоюються зростаючої залежності країни.

“Інститут майбутнього проводив соціологічне опитування громадян Росії. Вони це розуміють насправді. І понад половина громадян кажуть, що для них це трохи гіркі новини про те, що Росія стала залежна багато в чому від китайського експорту, китайської економіки, китайського імпорту”, — сказав Попов.

Водночас, за його словами, у Сполучених Штатах Америки конкурують два погляди на те, як війна Росії проти України вплине на глобальну конкуренцію США і Китаю.

“І один погляд — це те, що військовий розгром Росії може послужити поштовхом до того, що Китай посилить свої експансіоністські плани щодо частин Росії, особливо за Уралом. А інший підхід — у тому, що постійне виснаження Росії робить її все більш залежною від Китаю. І таким чином Китай зможе ще більше впливати на російську політику. Тому, так, війну Росії проти України багато американських політиків розглядають і оцінюють, і роблять стратегічні прогнози в контексті глобальної конкуренції США і Китаю”, — сказав експерт.

На його думку, максимум, чого Україна побоюється від китайської політики, — це інтереси Китаю, щоб Росія не програла Заходу, щоб Захід не здобув приголомшливої перемоги, тому що це буде тріумф західних ідеології та зброї.

“Але водночас Китай розуміє, що Росія на несправедливому боці, у Росії слабша позиція, і тому підтримувати того, хто програв, для Китаю теж особливого інтересу немає. Протягом останнього року Китай демонструє свою зацікавленість у якомусь компромісному варіанті — нічиєї на території України, що Україну не влаштовує”, — зазначив Попов.

Читайте також: Китай почув США, постачання до РФ обмежено, — Несходовський

Раніше експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська висловила думку, що Китайська Народна Республіка (КНР) своїми вчинками демонструє, що обрала сторону агресора. Таким чином, Російська Федерація, маючи підтримку з боку Пекіна, продовжуватиме ядерний шантаж і надалі.

Прямий ефір