Мюнхенська безпекова конференція наводить фокус на початку кожного року на основні тенденції, тренди, виклики з безпекових питань, з якими стикається світ. Більшість країн світу розуміють, що путінська Росія є загрозою глобальній безпеці. Про це сьогодні, 15 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Після повномасштабного нападу Росії на Україну вже минуло майже два роки. Звичайно ж, накопичується втома у світі. Українці цієї втоми не відчувають, бо всі свої сили концентрують на допомозі фронту, посиленні обороноздатності, послабленні путінської Росії. Але в країнах Європи, які перебувають далеко від війни, не відчували на собі чобіт радянського окупанта, їм питання підтримки України і взагалі цього фокусу відійшли з першого наближення. Про це говоритимуть на Мюнхенській конференції”, — сказав він.
За словами політолога, вже є попередня інформація, попередні теми доповідей, де йдеться про те, що в деяких країнах тема підтримки України і розв’язана Росією війна з перших трьох позицій зійшла вже на п’яту, шосту, сьому позиції.
“Наприклад, країни глобального Півдня, які в цій ювілейній конференції також досить широко братимуть участь, теж говорять про те, що це для них питання не першочергове. Але, наприклад, ПАР, Індія, КНР взагалі кажуть, що Російську Федерацію вони радше сприймають як партнера, а не як реальну загрозу світовій безпеці. У світі сприйняття загалом безпекового аспекту і російсько-української війни теж різне. Тому в цьому і цінність Мюнхенської конференції з безпеки. І якраз тут тема України перебуває на одному рівні з темою щодо сектору Гази, Близького Сходу, тому що всі прекрасно усвідомлюють, що одним сектором Гази, одним визнанням Палестини, боротьбою з ХАМАС це все не закінчиться. Там цілий складносплетений клубок терористичних загроз, які у світі сприймають абсолютно серйозно”, — розповів Буряченко.
Він зазначив: дуже важливо, що на Мюнхенській конференції буде серйозна делегація України на чолі з президентом України Володимиром Зеленським, який особисто виступатиме 17 числа на заході. Також глава держави проведе низку двосторонніх перемовин, щоб підняти тему фокуса допомоги Україні на перший щабель.
Резюмуючи, Буряченко констатував, що всі без ілюзій розуміють, що архітектура світової безпеки знищена путінським режимом і самим Путіним.
“І тема російсько-української війни, як і тема протистояння на Близькому Сході, є наразі, у 2024 році, безпековими темами номер один. І попри те, що десь актуальність впала, десь вона на максимальному рівні, наприклад, на такому, як Україна, Польща, країни Балтії, східний блок, Японія, Британія. Ці країни без ілюзій дивляться на путінську Росію і розуміють, що саме вона є найбільшою загрозою світовій безпеці. Але, звісно, є й інші країни. Потрібно підводити спільний знаменник і пояснювати тим країнам, тим представництвам, які, можливо, десь ці ризики недооцінюють, усю їхню серйозність і вплив не тільки на регіональну, але й глобальну безпеку загалом”, — підсумував кандидат політичних наук.
Читайте також: Зеленський відвідає Німеччину та Францію: про очікування напередодні важливих рішень — включення спецкора FREEДОМ із Мюнхена (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, цього тижня в Мюнхені відбудеться конференція з безпеки. Головні теми — війна Росії проти України і ситуація на Близькому Сході. Обговорювати проблеми оборони та безпеки в Німеччину прибудуть майже 100 міністрів і глав держав.