Від України за премію “Оскар” буде змагатися кінострічка “Погані дороги”

Фото Укрінформ

У цьому році від України на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” висунуто стрічку режисера Наталки Ворожбит “Погані дороги“.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

Назва фільму-переможця стала відомою 24 вересня за результатами засідання Оскарівського комітету України.

“В сезоні 2021 року на перегони Американської кіноакадемії від України висувається фільм “Погані дороги» Наталки Ворожбит”, – наголосив голова Оскарівського комітету Алік Шпилюк.

За словами Шпилюка, версія фільму, яку покажуть на конкурсі, відрізняється від тієї, що йшла в українському прокаті.

“Представляти Україну Американській кіноакадемії буде міжнародна версія. Саме ця версія була в конкурсі Венеційського кінофестивалю. Вона коротша за українську офіційну і триває 1 годину 45 хвилин. З неї виключена одна новела”, – підкреслив Алік Шпилюк.

Зазначимо, що стрічка Наталки Ворожбит складається з чотирьох новел. Події відбуваються на українському Сході протягом 2015 року.

Загалом у цьогорічному національному відборі на премію “Оскар” брали участь 5 фільмів – “Відблиск” режисера Валентина Васяновича, “Стоп – Земля” Катерини Горностай, “Погані дороги” Наталки Ворожбит і два міжнародні проєкти – українсько-грузинська стрічка “Чому я живий” режисера Віллена Новака та “Носоріг” Олега Сенцова, створений спільно з німецькими та польськими колегами.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що на Варшавський кінофестиваль від України їдуть три фільми та анімаційна стрічка.

Читайте також: До кіноринку фестивалю Film Festival Cottbus відібрали два українських проєкти

Прямий ефір