Великим подарунком для Росії буде робота в Україні військовослужбовців країн НАТО, — Варченко

Іван Варченко. Фото: mvs.gov.ua

Великим подарунком для Росії стане робота військовослужбовців країн НАТО в Україні. Тоді РФ зможе реалізувати один зі своїх наративів і говорити, що вони воюють з Альянсом. Про це сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань безпеки Іван Варченко.

“Дуже великим подарунком для Росії буде, якщо якась із країн НАТО зараз буде активно працювати на боці України. Ми десь розуміємо, що це знову ж таки питання абсолютно чистої аналітики. Ми зараз говоримо про те, що Україна насправді своїми збройними силами, своїми зусиллями бореться з ворогом. Але, звісно, за допомогою техніки наших партнерів, за допомогою тієї техніки, яку партнери нам зобов’язувалися доставляти і давати. Насамперед я говорю про країни-гаранти нашої незалежності, які підписували Будапештський меморандум, і про ті країни, які, виходячи з цього, були, зацікавлені, щоб Україна недостатньою мірою розбудовувала свої Збройні сили, перебуваючи начебто в полі цих гарантій. Тому, звичайно ж, ми очікуємо від них допомоги, очікуємо з кожним днем все більшої допомоги. Але ми розуміємо, що великим подарунком для Росії буде, якщо зараз, наприклад, військовослужбовці країн НАТО працюватимуть в Україні. Тоді Росія зможе реалізувати один зі своїх наративів і говорити про те, що вони воюють із НАТО”, — сказав він.

Експерт нагадав, що Росія щоразу намагається це якось представити своїм громадянам і спровокувати країни НАТО на те, щоб хоча б одна з них якимось чином долучилася до цієї війни в тій системі, яку можна назвати саме військовою формою впливу.

“І, звичайно ж, такого подарунка для Росії робити не можна. Ми своїми силами за допомогою зброї, якщо її буде достатньо, якщо достатньою буде підтримка наших партнерів, готові будемо цього агресора покарати. І тому Росія, звичайно ж, програє, і програє Україні. Але ми розуміємо, що ми абсолютно будемо не проти, тому що ми платимо своїми життями за кожну годину, за кожен день цієї війни”, — додав він.

Водночас, за словами Варченка, Україна буде не проти, якщо країни, які так само постраждали від агресії РФ, будуть більш жорстко захищати свої інтереси. Наприклад, Грузія та Молдова можуть прискорити знищення путінської імперської Росії.

“Ми будемо абсолютно не проти, якщо країни, які так само постраждали від агресії Росії, які мають окуповані Росією території, будуть жорсткіше захищати свої інтереси і виганяти ворога зі своїх територій, зокрема. Ми розуміємо, що це і Грузія, і Молдова. І вони можуть у такий спосіб десь простимулювати і прискорити знищення такого зла, яким є путінська імперська Росія”, — заявив експерт.

Він наголосив, що на сьогодні Україна очікує від партнерів значно активніших кроків щодо забезпечення зброєю, яка б давала змогу працювати по центрах ухвалення військових рішень в українському прикордонні.

“Ми не працюємо по цивільній інфраструктурі, це вже можна було помітити. Навіть сліпий міг помітити, але, на жаль, навіть більш ніж сліпі, іноді багато російських громадян не помічають, що Україна не воює з мирним населенням. Але ми готові, звичайно ж, військові об’єкти Росії знищувати, ті, які безпосередньо загрожують Україні або з яких ведеться агресія в бік України”, — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: НАТО готове знизити обсяг “недоторканного запасу” озброєння заради допомоги Україні, — Чернєв

Як повідомлялося раніше, НАТО в Румунії проводить навчання Сил протиповітряної та протиракетної оборони. Імітують атаку ворожого винищувача. Для відбиття авіанальоту використовують французьку систему протиракетної оборони наземного базування MAMBA. Паралельно зміцнюють весь східний фланг Альянсу, завозять озброєння та військовий контингент.

Прямий ефір