Зміцнення східного флангу НАТО: Альянс проводить масштабні військові навчання у Румунії — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Північноатлантичний альянс (НАТО) в Румунії проводить навчання Сил протиповітряної та протиракетної оборони. Імітують атаку ворожого винищувача. Для відображення авіанальоту використовують французьку систему протиракетної оборони наземного базування MAMBA. Паралельно зміцнюють весь східний фланг Альянсу, завозять озброєння та військовий контингент, інформує FREEДОМ.

Так Альянс відреагував на повномасштабну військову агресію Росії в Україні та ядерний шантаж Кремля.

“Путін найбільше боїться цього зіткнення з НАТО, і він розуміє, якою катастрофою та крахом — блискавично, у найближчі 48-72 години — завершиться такий конфлікт. Сьогодні Путін торгує НАТОфобією. Він постійно каже, що проти нього весь світ застосовує русофобію, хоча сам 20 років торгує НАТОфобією. Він чудово розуміє, що НАТО не нападатиме і ніколи не мало наміру, і в планах цього не було всі 73 роки існування Альянсу”, — зазначив голова всеукраїнської громадської організації “Україна в НАТО” Юрій Романюк.

І хоча про пряме зіткнення сил НАТО з російською армією не йдеться, Альянс створив 4 нові бойові групи в Румунії, Словаччині, Угорщині та Болгарії, яка, до речі, ще недавно була дуже близька до Москви. А на території Румунії проводять масштабні військові навчання.

“У відповідь на війну Росії проти України продовжуємо зміцнювати наші Сили стримування та оборони у східній частині Альянсу. Це включає значне посилення нашої протиповітряної оборони шляхом більшої кількості винищувачів і літаків-розвідників, що патрулюють, більшої кількості наземних засобів протиповітряної оборони та кораблів з протиповітряною обороною в морі. Навчання, подібні до цього, гарантують, що сили НАТО можуть діяти спільно і залишатися готовими відреагувати на будь-яку загрозу з будь-якого напрямку”, — заявила офіційна представниця НАТО Оана Лунгеску.

Союзники НАТО випробовували систему протиповітряної та протиракетної оборони. Для цього змоделювали атаку ворожого винищувача, яку успішно відбила система протиракетної оборони MAMBA. Вона призначена для захисту поля бою та важливих об’єктів, як-от аеропорти та морські порти, від крилатих ракет, безпілотників та балістичних ракет.

“Подібні постійні навчання та тренування забезпечують готовність екіпажів до виявлення і, за необхідності, реагування на повітряні та ракетні сліди, які можуть загрожувати зоні їхніх оборонних операцій”, — пояснив бригадний генерал, заступник начальника оперативного штабу ВПС союзників Крістоф Пліт.

Різні військові навчання НАТО проводять чи не у всіх країнах Альянсу, які межують із Росією чи Білоруссю. Напередодні у Фінляндії та Литві перестали відпрацьовувати масштабні військові маневри. Експерти вважають, що активізація сил Альянсу — результат путінської політики.

“Вся його політика зводиться до того, що він реанімує те, що вже померло. НАТО до 2013 року було ніяким, Альянс потихеньку вмирав, пацифістські настрої всередині були: “А проти кого ми обороняємося? А навіщо стільки грошей ввалювати сюди? Саме дії Росії, заяви — “ні НАТО”, “ні розширенню Альянсу” — призвели до прямо протилежного результату. НАТО отримує більше грошей, дедалі більше лідерів ЄС кажуть, що Альянсу необхідно давати більше грошей на виробництво снарядів, протиракетних систем, іншої зброї, більш витонченої, та необхідно фінансувати наукові розробки. Путін усіма своїми діями виростив НАТО і зараз накачує його м’язами, а сам у цей час здувається”, — наголосив військовий аналітик Іван Ступак.

Як стверджують експерти, Путіну нема чим відповісти на розширення НАТО та консолідацію Заходу в питаннях безпеки. А невдачі російських військ на полі бою в Україні показали усьому світу, що Росію можна перемогти лише силою.

Читайте також: Росії буде непросто позбутися статусу країни — спонсора тероризму, — політоглядач про наслідки

Прямий ефір