НАТО готове знизити обсяг “недоторканного запасу” озброєння заради допомоги Україні, — Чернєв

Ілюстративне фото: bigkyiv.com.ua

НАТО готове зменшити обсяги недоторканних запасів, щоб продовжувати надавати допомогу Україні озброєннями. Про це сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав заступник голови Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради України, голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Він зазначив, що зустрічався з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом на Парламентській асамблеї НАТО й поставив йому питання щодо інформації, яка з’явилася в американських ЗМІ про те, що якісь частини озброєння закінчуються.

“Ми говоримо, звичайно ж, перш за все, зараз про протиповітряну оборону, про протиракетну оборону, ну, і про наступальні озброєння, такі як танки, літаки й самі ракети ATACMS. Відповідь Столтенберга була наступною, що у них є два підходи до розв’язання цього питання. Перший — це зниження норм необхідних запасів, які встановлюються саме штаб-квартирою НАТО для кожної країни. Тобто недоторканний запас, який має мати країна. Отож, Столтенберг, я можу приблизно процитувати його, він сказав, що, обираючи між зниженням запасів та допомогою Україні, завжди обирайте Україну”, — сказав Чернєв.

Також, за його словами, Столтенберг проводить низку зустрічей із головами оборонних корпорацій, які виробляють озброєння, для того, щоб вони вже зараз інвестували в нові виробничі лінії, їм будуть забезпечені контракти на найближчі місяці та роки для того, щоб поповнити запаси, насамперед для допомоги Україні.

Чернєв також зазначив, що під час Парламентської асамблеї НАТО з делегаціями кількох країн, зокрема, Німеччини, Іспанії, США обговорювалися можливості постачання танків.

“Знайшли певний консенсус. Деталі поки не розголошуватиму. Але ось американська сторона як основний актор цієї угоди, скажімо так, вони поїхали досить натхненні з тим, що нібито знайшли рішення і група конгресменів цим питанням займатиметься найближчим часом”, — сказав голова Постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО.

Читайте також: Країни НАТО формують смугу ППО та ПРО, в якій Україна посідає центральне місце, — Романенко (ВІДЕО)

Прямий ефір